דירה להשכיר: מה חשוב לבדוק לפני חתימה על חוזה?

29 בינואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כללי

אמנם לא פשוט למצוא דירה שעונה על הצרכים שלכם, אך אין זה אומר כי בעת שאתם מוצאים אותה, אתם צריכים להתפשר על דברים שקצת פחות מתאימים לכם. היחסים שבין משכיר לשוכר מתוארים המון פעמים כיחסים שבהם יש למשכיר כוח, ואילו השוכר נתון לגחמותיו. בתור אלו שמשלמים דמי שכירות בכל חודש, גם לכם מגיע לקבל איכות חיים ותנאי מחייה נאותים. רגע לפני שאתם חותמים על הסכם השכירות, אל תשכחו לבדוק את הדברים הבאים:

תקינות המזגנים בדירה

הגעתם להתרשם מהדירה ואתם מרגישים שזו הדירה בעבורכם? כבר עשיתם צעד גדול. עם זאת, לעתים ישנן שאלות שאתם מרגישים שקצת מגוחך לשאול, אך רק בדיעבד אתם מבינים עד כמה שאלת השאלות הייתה חוסכת מכם עוגמת נפש. העובדה כי אתם רואים שישנם מזגנים בסלון ובחדרי השינה, לא אומרת בהכרח כי הם תקינים. מזג האוויר הישראלי לא באמת יכול לאפשר לכם לשהות בחלל ללא מזגן – בחורף או בקיץ, כך שכדאי בהחלט להתעניין אודות תקינות המזגנים.

במידה וישנן תקלות שונות בהם (מחסור בגז מזגנים, מזגן שקופא או מזגן שנוזל), דרשו בתיקון לפני המעבר שלכם.

האם מותקן דוד שמש בדירה?

אין באמת סיבה שתצטרכו לצרוך אנרגיה חשמלית לטובת חימום המים בדוד, בעת שלישראל יש נכס טבעי כמו השמש. אתם עוברים לדוגמא לדירה באשדוד? בדקו עם בעל הדירה האם מותקן בה דוד שמש תקין. במידה ולא? אל תתביישו לדרוש ממנו לבצע התקנה של דודי שמש אשדוד. במקרה שכזה סביר כי דמי השכירות מעט יעלו, אך בטווח הארוך יהיה לכם כלכלי יותר לשלם על עוד עשרות שקלים בחודש, ולא לשלם על חשבון חשמל מנופח על הדלקת דוד כ-365 ימים בשנה.

אל תתביישו לדרוש בבדיקת בדק בית

לא תמיד תוכלו להבחין בליקויים שונים בדירה לבדכם, וגם בעל הדירה לא. אתם רק יכולים לדמיין לעצמכם מה יקרה אם תגלו בעוד כמה חודשים כי ישנן בעיות איטום בגג, כי ישנה נזילה מאסיבית בקירות ובעיה של עובשים בחדר הרחצה. בדיקות בדק הבית נועדו בדיוק בשביל הדבר הזה: לשלול או לאשר את הימצאותן של תקלות במערכות הבית. מגיע לכם לקבל תמורה מלאה על דמי השכירות שלכם, ומן הראוי שבעל הבית יציג בפניכם דו"ח של בדיקה מקצועית ויסודית. כך, תוכלו להחליט האם הדירה אכן מתאימה לכם, או לא.

סגור לתגובות על דירה להשכיר: מה חשוב לבדוק לפני חתימה על חוזה?

מאת:

פרסם באתר כ - 148 מאמרים.

.