אז איך ניתן להתמודד עם פריצות לבתים?

15 בינואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית ומשפחה

אם יש משהו שאתם לא יכולים לצפות מהפורצים, הוא להיות מוסריים. עם זאת, מה שכן תוכלו לעשות, הוא להגן על עצמכם, על ילדכם ועל הרכוש שלכם עם שלל אמצעים שונים. לעתים, הדרך הטובה ביותר להרחיק את הפורצים היא ההרתעה – המתבצעת הודות לאמצעי מיגון חכמים.

אז אמנם לא תוכלו לשלוט בכוונות הפורצים ובהפיכתם ליצורים מוסריים, אך בהחלט תוכלו להיות שקטים כי עשיתם כל מה שיכולתם לעשות על מנת להשאיר את החלל הפרטי שלכם מחוץ לתחום:

1.התקנת סורגים

כל עוד אתם גרים בבית פרטי (צמוד קרקע), ההמלצה החמה ביותר אליכם היא להתקין סורגים. כידוע, אם ישנו משהו שהפורצים מאד אוהבים הוא בתי קרקע, אליהם ניתן לפרוץ בקלות – בין היתר דרך החלונות. הדרך שלכם להקשות על אותם הפורצים היא עם התקנת הסורגים. שימו לב כי בחלונות החדרים יהיה כדאי להתקין סורגים קבועים, בעוד בחלונות המטבח והחצר מומלץ להתקין את אלו המתקפלים.

2.התקנת מצלמות

הטעות הגדולה ביותר היא לחשוב כי הפורצים הם "עם טיפש". בפועל, הם מתוחכמים וערמומים יותר ממה שניתן לדמיין. המטרה של הפורצים היא לגנוב כמה שיותר רכוש ולהמשיך לדרכם, זאת מבלי שיש להם כוונה או רצון להיתפס כמובן על ידי המשטרה. לכן, כשהם מתקרבים לבתים או בניינים ומזהים כי מותקנות מצלמות אבטחה, כמעט תמיד הם יוותרו על התענוג.

במקרה זה, המצלמות מתפקדות כגורם מרתיע. כך, גם אם הפורצים הגיעו לשער הכניסה לבית שלכם, הם ככל הנראה יחפשו להם יעד אחר שהוא לא הבית שלכם.

3.אזעקה חכמה

אמצעי מיגון יעיל נוסף הוא האזעקה. התקנת אזעקות מומלצת גם בבתים פרטיים וגם בדירות בבניינים משותפים. לא אחת התפרסמו ידיעות על פריצות שהתרחשו גם בקומות גבוהות, זאת עם חדירה אל המרחב הפרטי דרך דלת הכניסה. לפורצים ישנן שיטות חכמות, אך אתם תוכלו להיות חכמים יותר עם הפעלת אזעקה המחולקת לאזורים שונים בבית. כך, בעת שהאזעקה תזהה תנועה חשודה, היא תדע להתריע.

4.חברת אבטחה

וישנו אמצעי מיגון נוסף שהוא במידה רבה המרתיע ביותר: חברת אבטחה. בבנייני מגורים משותפים, חלק מהשירות שמציעה חברת האחזקה כולל גם את שירותי האבטחה: משומר שעומד בכניסה לבניין ועד סיורי אבטחה מסביב לבניין על מנת לזהות כנופיות של פורצים. מדובר על השקעה כספית נוספת בכל חודש, אך כזו שמעניקה לכם ראש שקט 24 שעות ביממה.

סגור לתגובות על אז איך ניתן להתמודד עם פריצות לבתים?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן