איך תצליחו גם אתם לשמר את תוצאות הדיאטה?

13 בינואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אימונים

תקופה ארוכה הצלחתם להיצמד לתפריט תזונה שאתם גאים בו, ושדרכו הצלחתם להשיל מספר קילוגרמים. את המודעות לאורח חיים בריא ניתן להחדיר לכם לתדועה, אך לשלול מכם את האהבה לאוכל – לא. העובדה כי ירדתם במשקל, לא אומרת כי הפסקתם לאהוב לאכול וכי הפכתם אדישים לפיתויים. על מנת לשמר את תוצאות הדיאטה, חשוב שגם אתם תבינו כי סגפנות, ככל הנראה תחזיר אתכם למשקל שלפני הדיאטה.

לפניכם, מספר טיפים שיסייעו לכם לשמור על המשקל הנוכחי שלכם:

אימוני כושר – עד כמה הם חשובים?

כידוע, הנוסחה המנצחת לשמירה על אורח חיים בריא ועל משקל תקין, היא השידוך שבין אימונים עם מאמן כושר אישי בנס ציונה ובין תזונה נכונה. אמנם תוכלו לשמר את המשקל אך ורק עם תזונה נכונה, אך אימוני כושר בריאים, חיוניים ומאיצים את חילוף החומרים וקצב ההרזייה. בעת שאתם מוותרים על אימוני כושר, אתם במידה רבה מוותרים על אורח חיים בריא יותר.

תכננו את הארוחות שלכם מראש

גם אם אתם לא אנשים שאוהבים לבשל, כדאי מאד שתתחילו. מדוע? משום שברגע שבו תהיו רעבים, הדבר הקל ביותר יהיה לאכול את כל מה שאתם רואים בדרככם. תכנון ארוחות הוא א' ב' בדיאטות ובשמירה על אורח חיים. בשלו מאכלים שאתם אוהבים, כך שתוכלו לקחת אתכם קופסאות לעבודה, וגם יחכה לכם אוכל מוכן כשאתם חוזרים רעבים מהעבודה. כך, המקום לנפילות ונשנושים על הדרך – נמוך מאד.

תאכלו רק מה שאתם אוהבים

במידה ולא תאכלו דברים שאתם אוהבים, לא תצליחו לשמר את התוצאות. גם במסגרת אורח חיים בריא ודיאטה, ישנם דברים שאתם אוהבים יותר ופחות. האם כדאי לאכול דברים שאתם פחות אוהבים מאחר והם מאיצים הרזייה? לא. יגיע הרגע שבו תישברו, ותרגישו צורך לפצות על אותה תקופה ש"סבלתם" בה. נסו להבין מה אתם אוהבים, והיצמדו לתפריט מפנק, טעים ומשביע שחופף עם גבולות הדיאטה שלכם.

כן, מותר מדי פעם לחטוא

בסופו של דבר אתם בני אדם, לא רובוטים. גם לכם ישנם חשקים, רצון להתפרע ולאכול מדי פעם מנה אסורה. כשבא לכם לאכול עוגה, קוביית שוקולד או המבורגר, אל תחסכו אותם מכם. החוכמה היא לדעת לשוב לדרך המלך מיד לאחר הביס המושחת האחרון, ולא להמשיך ברצף של אכילה חסרת גבולות שתחזיר אתכם למשקל שקצת פחות נוח לכם איתו. מצאו את האיזון בין התפריט הקבוע והבריא, ובין שילוב של חטאים.

סגור לתגובות על איך תצליחו גם אתם לשמר את תוצאות הדיאטה?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן