שירות טלמרקטינג ושירות טלמיטינג – "מצאו את ההבדלים"

7 בינואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עסקים קטנים ובינוניים

מה ההבדל בין טלמרקטינג ושירות טלמיטינג? איך בית עסק מחליט מה הוא צריך להזמין ומה יותר משתלם?

מהם הם שירותי טלמרקטינג?

נניח ויש לכם מוצר שאתם רוצים למכור, זה יכול להיות כל מוצר, החל מנוי חדש לממיר טלוויזיה או פתרון מהפכני להסרת אבנית מדודי שמש, שירות טלמרקטינג הוא שירות שיעבור על רשימה טלפונית של לקוחות פוטנציאלים וינסה למכור להם דרך הטלפון את המוצר או השירות שאתם רוצים למכור. בשירות טלמרקטינג מטרת השיחה היא "לסגור עד הסוף" את העסקה כך שהלקוח בסוף השיחה יזמין את איש השירות שלכם לעבודה בביתו או יזמין את המוצר במשלוח עד הבית. טלמרקטינג בנוי למעשה משני מילים – טלפון ושיווק, המטרה היא לשווק דרך הטלפון, למכור, לגרום ללקוח לקבל החלטה כבר בטלפון.

שירותי טלמרקטינג הם שירותים מאתגרים שכן כמעט כל שיחה "נופלת" על הלקוח כשהוא לא מוכן, ולעיתים קרובות גם לא פנוי. לאחר מכן לא רק שהוא צריך לפנות את עצמו להקשיב, ההצעה צריכה להיות מנוסחת כל כך טוב שהיא תגרום לו לרכוש מוצר שהוא כלל לא חשב לרכוש אותו באותו הזמן, או שחשב עליו אך לא בזמן זה. שירותי טלמרקטינג מצריכים כושר שכנוע גדולים יכולת אלתור ובקיאות רבה בחומר של המוצר וצרכי הלקוחות הפוטנציאלים.

מה הם שירותי טלמיטינג?

טלמיטינג בשונה משירותי טלמרקטינג לעסקים מטרתם אחרת, המטרה היא לא למכור את המוצר או השירות עד הסוף, אלא רק לעורר אצל הלקוח את העניין האפשרי בשירות או במוצר ולגרום לו לתאם יחד עם איש מכירות פגישה אישית בה הוא יקבל פרטים נוספים והרחבה אודות המוצר או השירות. בפגישה זאת הנציג הפרונטלי יבצע את שיחת המכירות אחד על אחד, יחשוף את המוצר או את השירות המדובר למול הצרכים ו"הכאבים" של הלקוח האפשרי, יראה את היתרונות והחסרונות השונים, ובמידה וישנה התאמה מושלמת בין צרכי הלקוח, המוצר והמחיר- יחתור לסגירת עסקה.

במובן מסוים שירותי טלמיטינג יותר קלים מהמכירות עצמן, שכן בשירות זה הלקוח לא נדרש לקנות ולשלם עבור המוצר אלא רק להעריך מספיק את הרעיון המוצע כדי לפנות לו זמן לשיחה אישית. כמובן, גם מלאכה זאת מאתגרת ומורכבת מאוד. שכן ישנם פרטים רבים מאוד שיגרמו ללקוח לסרב לשמוע בכלל על השירות או המוצר, וגם לאחר מכן, יש כאלה שחוששים לפגוש אנשים זרים, ויש כאלה חוששים שאולי ירמו אותם או ילחצו עליהם יותר מידי להזמין מוצר ושירות שהם כלל לא צריכים, או שזמנם קצר… ועוד סיבות אפשריות לסירוב לפגישה.

אחד הדברים החשובים ביותר בשירות טלמיטינג הוא להכין מאגר נתונים מספיק מדויק על מנת לחסוך זמן רב בעבודה מיותרת. אם לדוגמא אנחנו מעוניינים למכור מצלמות אבטחה לחברות ולעסקים, מאגר מידע ("דאטה בייס") איכותי יהיה כזה של עסקים בקוו התפר, במושבים או קיבוצים- שם כמעט בוודאות יהיה צורך בפתרונות אבטחה בשל הפריצות הרבות, וזו רק דוגמא אחת מני רבות.חברת טלמיטינג או חברת טלמרקטינג איכותית תפלח בעצמה את השוק ותספק לכם דאטה מדויקת ואיכותית לפנייה ללקוחות עתידיים אלו.

זהו למעשה אחד ההבדלים הדקים והמשמעותיים בין חברות טלמיטינג שלוקחות את בתי העסק שהם מטפלים בהם באופן אישי ומתייחסות לצרכים שלהם ברצינות ומשתמשים ביצירתיות מיוחדת כדי שהזמן שהלקוח ישלם עליו בשיווק יהיה זמן יעיל ומנוצל היטב, לבין חברות שאינן מקפידות על כך.

אתם חייבים לבחור חברת טלמיטינג או חברת טלמרקטינג כזו שתעצים את העסק שלכם, שתדע ליצגו נאמנה, שתיקח אתכם ברצינות המגיעה לכם, כזו שתתייחס לצרכים שלכם כבית עסק באופן אישי, בין אם אתם רוצים לשווק מוצרים באמצעות שירותי טלמרקטינג לעסקים ובין אם אתם רוצים שירותי טלמיטינג שמטרתם לעניין את הלקוחות לקביעת פגישה מסודרת.

 

סגור לתגובות על שירות טלמרקטינג ושירות טלמיטינג – "מצאו את ההבדלים"

מאת:

יאיר אבני, MBA בניהול שיווק, בעל חברת טלמיטינג "מחוץ לקופסה"- תיאום פגישות עסקיות ושיווק עסקים טלפונית למול פלחי מטרה רלוונטיים. מומחה ליצירת לקוחות חדשים ועסקאות לעסקים קטנים ובינוניים SMB בעל 25 שנות ניסיון. טל' ישיר: 054-6811426, משרד: 09-7401987 משרדנו: רח' שנקר 1 הרצליה אתר: www.box1987.co.il

פרסם באתר כ - 46 מאמרים.

.