לוחות מחיקים לבתי ספר – למה לשים לב בבחירתם?

1 בינואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חינוך ולימודים

מחדשים את בית הספר? הזמנת לוחות מורכבת יותר כיום מרק לוח ירוק עם גיר לבן. איך בוחרים לוחות מחיקים לבית הספר? התשובה במאמר שלפניכם.

כבר מאות שנים משמשים לוחות להמחשת החומר הנלמד בכיתות, אולם רק בעשרים השנה האחרונות הוחלפו לוחות הכתיבה בגירים בלוחות מחיקים לבתי ספר.

לוחות הגיר נמצאו כמזיקים לבריאות באופן ישיר ומשרד החינוך העביר הנחיה גורפת להחליף בתוך זמן קצר את כל לוחות הגיר בלוחות מחיקים. בארץ, התהודה של החלפת לוחות הגיר גרמה לצמיחה אדירה בביקוש ללוחות מחיקים, הקיימים בשוק באיכויות שונות, בצורות שונות, ומחומרים שונים.

כיום תלמידים לא רואים בכל בית ספר את אותו סוג של לוחות מחיקים לבית הספר. בניגוד לעבר שבו בכל כיתה היה לוח ירוק פשוט, הרי שכיום ניתן למצוא מספר רחב מאוד של לוחות מחיקים לכיתה.

החשיבות ברכישת לוחות מחיקים לכיתות באיכות גבוהה

כילדים אנחנו זוכרים שבעבר על מנת לנקות לוח היינו צריכים להרטיב את הלוח הירוק באמצעות ספוג רטוב ולנקות אותו מידי תקופה כדי שכל הסימנים הלבנים ירדו. כיום, גם בלוחות מחיקים ניתן למצוא את אותה התופעה כאשר קונים לוח כיתה מחיק באיכות ירודה.

כאשר האיכות של הלוח כיתה מחיק אינה ברמה גבוהה, הלוח אינו נמחק היטב והסימנים של הכתב נותרים על הלוח. כתוצאה מכך הלוח נעשה מטושטש ויש צורך לנקות אותו באמצעות חומרים ייעודיים לכך. בנוסף, לוח מחיק לכיתה איכותי יישמר לאורך שנים רבות במצב חדש וללא בלאי, לעומת לוח מחיק לכיתה שבאיכות ירודה.

חשיבות התקנה מקצועית ללוחות מחיקים

לוח מחיק לכיתה שוקל משקל רב מאוד, נפילה של לוח שכזה על תלמיד יכולה להיות לא נעימה ואף לגרום לאסון במקרים גרועים של חוסר מזל. אי לכך, כאשר מתקינים לוחות מחיקים לכיתה חשוב לעשות זאת באמצעות צוות מקצועי המיומן בתחום זה במיוחד ויודע כיצד לבצע את ההתקנה בצורה מדויקת ויציבה מספיק.

דגשים נוספים עליהם יש לשים לב בזמן ההתקנה הוא מיקום הלוח בכיתה, כך שהלוח יהיה בדיוק באמצע הכיתה ולא יצא מצב שהלוח לא נגיש מספיק לחלק מהתלמידים. כמו כן חשוב להקפיד על יישור מקסימלי של הלוח ולפילוסו ברמה הגבוהה ביותר, שכן גם אם לחלק מהתלמידים זה עשוי לא להפריע, יש כאלה שלוח שלא ישר מספיק עלול לגרום להם לפגיעה ממשית ליכולת ההקשה בשיעור והריכוז בזמן הקריאה מהלוח.

לוח כיתה מחיק מרושת – לעומת לוח כיתה מחיק רגיל

לוחות מחיקים לכיתות מתמטיקה אינם דומים לסוגים של לוח מחיק לכיתה למקצועות העברית. בעוד שבכיתה מתמטית לוח הכיתה יהיה מרושת במשבצות קטנים לצורך הקלה על עבודת המורה והצגה מדויקת יותר על הלוח, בלוח עברית המשבצות דווקא עשויים להפריע. בחלק מהכיתות שנועדו לשני סוגי המקצועות ניתן לראות לוח שמחולק לשניים, לחצי או ביחס שונה, כאשר חלק אחד חלק וחלק אחר משובץ.

איפה מומלץ לרכוש לוחות מחיקים לבתי ספר?

לוחות מחיקים לבית ספר חשוב לבחור ולרכוש רק ממקומות שברור לנו מעל לכל ספק שהתוצרת והאיכות שלהם תהיה מספיק טובה ותספק את מירב הדרישות מהלוח.

כפי שראינו, חשוב שהיצרן של הלוח המחיק ידע לשלוח גם צוות התקנה מקצועי וייתן שירות מקצועי בנושא. כמו כן, כאשר קונים מתוצרת "כחול לבן" מחברה יצרנית ישראלית ותיקה ניתן להזמין את הלוחות המחיקים לפי דרישה מדויקת לגודל הכיתה, וכמובן אפשר גם להתייעץ לגבי הגודל המקסימלי והמינימלי שרצוי להתקין בכל כיתה בהתאם לגודל שלה, ולתקציב הקיים.

רכישה מיצרן לוחות מחיקים מקומי וותיק ואיכותי איכותי מבטיחה גם אחריות ארוכה וכמובן שירות מהיר וצמוד.

סגור לתגובות על לוחות מחיקים לבתי ספר – למה לשים לב בבחירתם?

מאת:

יאיר אבני, MBA בניהול שיווק, בעל חברת טלמיטינג "מחוץ לקופסה"- תיאום פגישות עסקיות ושיווק עסקים טלפונית למול פלחי מטרה רלוונטיים. מומחה ליצירת לקוחות חדשים ועסקאות לעסקים קטנים ובינוניים SMB בעל 25 שנות ניסיון. טל' ישיר: 054-6811426, משרד: 09-7401987 משרדנו: רח' שנקר 1 הרצליה אתר: www.box1987.co.il

פרסם באתר כ - 46 מאמרים.

.