נערכים לשנה האזרחית החדשה עם לוח תכנון שבועי

1 בינואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עיצוב פנים

שנה חדשה בפתח ואיתה מגיעים מגוון רחב של תוכניות עסקיות ופרטיות. במאמר שלפניכם נסביר איך לוח תכנון יכול לסייע לכם להגיע ליעדים שהצבתם לשנה החדשה.

הנה היא כבר כאן: השנה האזרחית החדשה ועימה מגיעות תוכניות, משימות ויעדים שכל עסק, משרד, חברה, או אפילו אדם פרטי מתכננים לשנה החדשה.

לכל עסק יש חלום, חזון שאותו הוא רוצה להגשים. עסקים זקוקים לחלומות ויעדים אלו כדי להתפתח ולקדם את העסק מבחינה כלכלית ותפעולית. אמנם, הרבה מאוד פעמים החלומות והחזון נותרים רק "בתיאוריה".

הרבה מאוד פעמים בשל השגרה והעומס הרצוף לא מאפשרים לפתח את העסק בהתאם לתוכניות וליעדים האמיתיים שלו. אחד הגורמים המשמעותיים לחוסר הצלחה במימוש התוכנית הוא חוסר היכולת לעקוב בצורה מקצועית וברורה על ההתקדמות בדרך ליעד. עסק חייב להמציא דרכים שונות למעקב אחרי הגשמת היעדים. אחת השיטות לבקרה זו היא ע"י שימוש בלוח תכנון.

כיצד לוחות תכנון עוזרים לנו בתכנון וביצוע תוכניותינו ויעדינו?

ראשית, נגדיר שיש שני סוגים של לוח תכנון, יש לוח תכנון שבועי ויש גם לוח תכנון חודשי. כאשר אנחנו רוצים להגיע למטרה רחוקה שנמצאת לנו בעוד 365 ימים מהיום, אנחנו לא יכולים רק לבדוק אם הגענו למטרה שלנו רק בעוד שנה שלמה. הכלל הבסיסי הוא לעקוב ולנטר מידי יום ומידי חודש האם אנחנו מתקדמים לכיוון הרצוי או לא.

באמצעות לוח תכנון שבועי נוכל להציב משימות מידי שבוע ולעקוב אחריהם יום אחרי יום כך שבסוף השבוע נוכל מעשית וגם מטאפורית "לנקות את הלוח" ולהגדיר יעדים חדשים נוספים.

לוח תכנון חודשי נועד כדי לתת לנו יכולת להסתכל ולבחון ברמה החודשית איפה אנחנו ביחס להתקדמות השנתית שאנחנו רוצים. כך נוכל לראות האם יש להגביר קצב, לשנות דפוסי פעולה, או שאולי אפשר להוריד קצת לחץ כי היעדים מתממשים ואין צורך להתיש את המחלקות השונות בלחץ שעלול לגרום לשחיקה.

היתרונות בעבודה עם לוחות תכנון

ללוח מחיק ישנם יתרונות רבים, והמרכזיים שבהם הוא הפומביות ויכולת הכימות שלו.

יתרון הפומביות הוא היתרון שלוח התכנון חשוף למעשה לעיניהם של כולם. כל מי שעובר במחלקה או בחדר של המנהל רואה את היעדים, רואה את קצב ההתקדמות ומנגנון החשיפה הזה יוצר סוג של לחץ חברתי להגיע ליעדים הרצויים. החשיפה הזו יוצרת גם אלמנט של לחץ ותחרות בין העובדים ואף בין מחלקות, לצורך מימוש המטרות שהוצבו להם.

היתרון השני הוא יתרון הכימות. כשרושמים על לוח תכנון חודשי בצורה ברורה מה הושג ומה לא הושג אי אפשר "לעגל פינות".

לסיכום נקודה זו: לוח שמתוכנן כמו שצריך מביא לידי ביטוי רק תוצאות שאפשר למנות אותם, אפשר לספור אותם ולוודא בכל רגע נתון היכן "אנחנו" למול היעדים והמטרות שהצבנו לעצמנו או לארגון.

איפה ניתן להשיג לוחות תכנון שבועיים ולוחות תכנון חודשיים? 

כיום ניתן למצוא בישראל חברות מובחרות יצרניות לוחות מחיקים "כחול-לבן" המייצרות לוחות תכנון שבועי או תכנון חודשי. חברות אלו גם מאפשרות התאמה אישית של הלוח למטרות ולסגנון העבודה של החברה והעסק הספציפי שמזמין אותה, כולל אופציה למיתוג הלוחות עם לוגו העסק או הארגון.

מנגד אפשר למצוא בשוק גם תוצרים מהמזרח הרחוק שבד"כ מגיעים באיכות נמוכה הרבה יותר וכמובן ללא כל יכולת להתאים אישית את הלוחות לצרכים של כל עסק בנפרד.

חשוב לומר, בחירה של לוח מובנה לתכנון "מחברת" את העובדים והנהלים למטרות של החברה או הארגון, הרבה יותר מאשר לוח מחיק רגיל עם טבלה שמצוירת  עליו בטוש מחיק. השקיעו בלוח תכנון מעוצב ומרשים ותראו את התוצאות העסקיות המשופרות!

סגור לתגובות על נערכים לשנה האזרחית החדשה עם לוח תכנון שבועי

מאת:

יאיר אבני, MBA בניהול שיווק, בעל חברת טלמיטינג "מחוץ לקופסה"- תיאום פגישות עסקיות ושיווק עסקים טלפונית למול פלחי מטרה רלוונטיים. מומחה ליצירת לקוחות חדשים ועסקאות לעסקים קטנים ובינוניים SMB בעל 25 שנות ניסיון. טל' ישיר: 054-6811426, משרד: 09-7401987 משרדנו: רח' שנקר 1 הרצליה אתר: www.box1987.co.il

פרסם באתר כ - 46 מאמרים.

.