טיפול זוגי

13 באוקטובר 2015 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נישואין, זוגיות ואהבה

זוגות רבים חווים משברים אלו ואחרים בחיים המשותפים שלהם. לא כל "משבר" הוא בעיה. כל מערכת יחסים מאופיינת ע"י ריבים קטנים, חוסר הסכמות ועוד קשיים הנובעים מקיומן של שתי אישויות נפרדות הבונות את חייהן ביחד. התגברות על קושי או השלמה אחרי ריב מביאים אתם הקלה ופעמים רבות אפילו הידוק של הקשר והקירבה. עם זאת, לפעמים קורה מצב בו בני הזוג לא מצליחים להתגבר על הקושי שנוצר ביניהם. ללא טיפול, קושי זה יכול להעמיק אף יותר ולפגוע בשלמות הקשר.

משברים מאין אלה אינם נוצרים בין רגע. לרוב מדובר בתקופה ממושכת בה הצטברו דברים שלא זכו למענה מספק משני הצדדים. לרוב הרקע לבעיה היא שחיקה מסויימת בקשר כתוצאה מלחצים בעבודה, דאגות כספיות, ריבים על רקע חינוך הילדים, מצב בריאותי, תחושת חוסר הגשמה עצמית ועוד. מצבים אלה יוצרים תחושת תסכול וכעס שמופנה פעמים רבות לבני הזוג. חוסר יכולת להסכים ולגשר על הפערים יכולה לפגוע באינטימיות, באיכות התקשורת, בהבנה הדדית ובקשר באופן כללי.

פעמים רבות הקושי נוצר בשל תפיסה שגויה של המציאות. אנשים רבים נתפסים באשליה ההוליוודית שמסלפת את המציאות בכל מה שקשור לזוגיות. אנשים לא ממהרים להניח שהם יכולים להפוך לגיבורי על רק מצפייה בסרט על דמויות אלו, אך הם מאמינים למציאות המדומה הנפרשת בפניהם בסרטים הרומנטיים ומאמינים כי המציאות שלהם חייבת להיות תואמת לזה. מה שקורה בפועל, הוא אכזבה אחרי שלב שבו נגמרים הפרפרחם בבטן וההתאהבות הראשונית חולפת. זה יכול לקחת מספר חודשים וזה יכול לקחת גם כמה שנים.

פנייה לטיפול מקצועי יכולה לסייע להתגבר על הקושי ולחזק את הזוגיות. הטיפול הזוגי מתאים לא רק לנשואים, אלא גם לזוגות מאורסים, זוגות שנמצאים בקשר ואפילו לרווקים המתקשים לנהל מערכות יחסים תקינות או ממושכות. מטפל או מטפלת זוגית מקצועיים יעזרו להבין את שורש הבעיה, לחזק את ההבנה, לשפר את התקשורת ולטפח את האינטימיות הזוגית. ישנם טיפולים הנעשים בנוכחות כל בני המשפחה וכאלו הנערכים עם כל אחד מבני הזוג או המשפחה בנפרד. טיפול נכון שנעשה בזמן המתאים ימנע את פירוק המשפחה ויחזיר אהבה לזוגיות.

סגור לתגובות על טיפול זוגי

מאת:

פרסם באתר כ - 2 מאמרים.

.

דילוג לתוכן