דגשים לחיפוש פסיכולוג בתל אביב

17 בנובמבר 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות נפשית

מציאת פסיכולוג בתל אביב

על פניו שאלה שכזו עלולה להישמע מגוחכת להפליא; הרי כיצד מוצאים פסיכולוג אם לא דרך חיפוש מהיר במרשתת. אך בפועל, מדובר באחת מן הפעולות החשובות ביותר שתעשו.

טיפול אצל פסיכולוג או פסיכולוגית בתל אביב כולל בתוכו מפגשים שצוללים אל תוך עולמו הסודי והחשוף ביותר של המטופל. על כן, לצד מקצועיות רבת רושם, הרי שכימיה ותחושת אמון הם אבני היסוד של הצלחת התהליך.

תחומי עיסוק

אנשים רבים עשויים למצוא עזר רב בטיפול פסיכולוגי. גם אם אין הם חשים צורך מובהק להיוועץ עם איש מקצוע, הרי שלבטח הם ירכשו לעצמם כלים חשובים ומהותיים אשר יסייעו להם רבות בהתמודדות עם חיי היום יום ועם האתגרים השונים הצצים להם כרעם ביום בהיר.

אך רגע לפני שמקבלים את הכלים; חשוב לשאול איזה טיפול פסיכולוגי יועיל ויקנה למטופל את מירב הכלים המתאימים לסוגייתו. פסיכותרפיה הוא עולם ומלואו והוא יכול לכלול התמודדות עם מתחים, חרדות, סטרס, טראומות, כאבים כרוניים ועוד.

לא פעם תמצאו פסיכולוגים עם גישות שונות וטכניקות משתנות. מומלץ לא רק לחפש באופן כללי "פסיכולוג", כי אם לציין באופן מפורט את הסוגיה עמה אתם רוצים להתמודד.

רישיונות

עד כמה שזה עלול להישמע תלוש מן המציאות, לא חסרים מתחזים ואפילו במקומות ובנקודות הרגישים ביותר. על כן, חשוב לוודא כי אכן מדובר בפסיכולוג מקצועי ולוודא מולו כי סיים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית וכי הוא מחזיק ברישיון ממוספר, כיאה לדרישות משרד הבריאות.

אל תחושו מבוכה מלברר שאלה שכזו, וזכרו כי אתם חושפים בידי אותו אדם, את כל סודותיכם הכמוסים והרגישים ביותר.

היו פתוחים בפגישה הראשונה

שמרו על גמישות מחשבתית והגיעו אל הפגישה הראשונה כאשר אתם נכונים לקבל סיוע וכלים חיוניים. אל תמהרו לשפוט את יעילות הטיפול מן המפגש הראשון, אך נסו להבין האם יצאתם ממנו בנימה אופטימית יותר או פחות.

האם הרגשתם כימיה וחיבור אל האדם המטפל אשר קשוב לבעיותיכם? האם חשבתם שגם משעת המפגש הבודדה,רכשתם לעצמכם את הכלים הנדרשים?

קרבה לאזור מגוריכם

כמעט ושכחנו כי לשם בחירת פסיכולוג בתל אביב התכנסנו. הקפידו תמיד לבחור במיקום שיאפשר לכם להגיע בנוחיות מירבית. זכרו כי טיפול פסיכולוגי הוא תהליך שלוקח זמן, ועל כן אם תיאלצו להגיע לאזורים מאתגרים ומרוחקים, הרי שבהדרגה אתם תישחקו ותפסיקו להגיע למפגשים סדורים.

סגור לתגובות על דגשים לחיפוש פסיכולוג בתל אביב

מאת:

פרסם באתר כ - 22 מאמרים.

.