החלפת מצבר באמצע הלילה – מה עושים?

11 בספטמבר 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כלי רכב אחר

אתם אחרי יציאה מהנה עם חברים או בני הזוג, היה ערב נפלא, מלא בחיוכים, אוכל טוב ואווירה נפלאה. עתה הגיע הזמן לסיים את הלילה ולשוב הביתה במהרה. אתם ניגשים אל הרכב, פותחים את הדלת מתניעים והופ – דבר לא קורה. או יותר נכון – האוטו משתנק, מתאמץ אך לשווא.

מרבית הסיכויים שהמצבר שלכם התרוקן. תקלה שכזו לבטח לא תפסה אתכם מוכנים, ובטח שלא הייתה חלק מהלו"ז או הבלת"מים המוכרים והיותר ידועים. ההיסטוריה עולה, ואתם מבינים שלפניכם עוד לילה ארוך ובוקר מתיש לאחריו.

זאת לא חייבת להיות התוצאה

הדבר הראשון שהופך את החוויה לקשה הוא בתפיסתה כבלתי פתירה, או לפחות למספר שעות בלתי מבוטלות. המציאות עם זאת, היא הרבה יותר פשוטה.

החלפת מצבר לבד

ראשית כל, דעו כי החלפת מצבר היא איננה פעולה קשה או כזו המצריכה ידע טכני נרחב. כל שעליכם לעשות הוא את סדר הפעולות הבא: ראשית כל, נתקו את המצבר מצדו של הקוטב השלילי הצבוע בצבע שחור. רק לאחר מכן, נתקו את הקוטב החיובי הצבוע באדום. זכרו כי לסדר יש חשיבות וכי ניתוק לא נכון יכול להוביל לתקלות חשמל נוספות.

לאחר שניתקתם את שני החיבורים החשמליים, עליכם לנתק את המצבר מתוך גשר ברזל התופס אותו ומקבע אותו בזמן הנסיעה. לאחר שהברגתם החוצה את הפלטה, תוכלו להרכיב את המצבר החדש, להתקינו באמצעות פלטת הברזל ולחברו בפעולה הפוכה: הקוטב החיובי ורק לאחר מכן הקוטב השלילי. ההקפדה הזו תשמור על בריאות המצבר.

אין לי מצבר זמין, מה אעשה?

מטבע הדברים שזהו התרחיש הנפוץ יותר. במקרה זה דעו כי אינכם חייבים לחכות שעות על גבי שעות. כיום ישנן חברות המספקות שירותי החלפת מצבר עד הבית ואשר מוכנות לקריאות חירום מידיות.

מחיר ההחלפה תלוי בשעות הפעילות ומטבע הדברים שהמחיר יעלה ככל ויהיה מדובר בשעות הקטנות של הלילה או לפנות בוקר. עם זאת, מדובר בשירות יעיל שיוכל לחלץ אתכם במהירות ובקלות.

מאחלים לכם בילויים נטולי תקלות רכב 🙂

סגור לתגובות על החלפת מצבר באמצע הלילה – מה עושים?

מאת:

פרסם באתר כ - 22 מאמרים.

.

דילוג לתוכן