מחפשים חברה מומלצת לאחסון חומ"ס – למה לשים לב?

30 ביוני 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בטיחות ובטחון

זקוקים לשירותי אחסון חומ"ס ולא יודעים לאיזו חברה לפנות? המדריך הבא מציע לכם 5 קריטריונים לפיהם תוכלו לאתר חברה מומלצת לאחסון חומ"ס בישראל.

בישראל יש מודעות רבה לעבודה עם חומרים מסוכנים, תוך התייחסות להיבטים שונים הכוללים גם הובלה ואחסון.

מקום העושה שימוש באופן זמני או קבוע בחומרים מסוכנים, צריך לא פעם להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית לצורך שינוע החומרים המסוכנים ואחסונם.

לאיתור חברה מומלצת לאחסון חומ"ס בישראל ישנה חשיבות רבה, כיוון  שעל חברה כזו מוטלת אחריות רבה ולכן חשוב לבחור אותה בקפידה.

מהיכן מתחילים? כדאי להתחיל מבחינת חמשת הקריטריונים הבאים.

היתרים ותעודות מהמשרד לאיכות הסביבה

רק מקום המחזיק בתעודה מן המשרד לאיכות הסביבה יכול לעסוק באחסון חומ"ס ולכן זהו הקריטריון הראשון שאתם צריכים לחפש.

בנוסף, יש חשיבות רבה לעמידה בתקנים המחייבים ובדרישות המקומיות, בהתאם למקום האחסון וסוג החומרים.

וותק וניסיון באחסון חומרים מסוכנים

חברה בעלת וותק וניסיון ספציפי באחסון חומרים מסוכנים תדע לנהל את תהליך קבלת החומרים והעברתם לאחסון בצורה יעילה, בטוחה ומהירה, תוך חלוקת האחסון על פי סיווג החומרים במקומות אשר מותאמים לכך וציות להנחיות החוק והתקנים המחייבים.

קירבה לנמל אשדוד

הקריטריון השלישי הוא קרבת מקום האחסון לנקודות אסטרטגיות. מכיוון שרוב החומרים משמשים בתהליכי ייבוא וייצוא, קרבה לנמל אשדוד מהווה יתרון משמעותי וחיסכון ניכר גם בכסף וגם בזמן מבחינת זמני הובלת הסחורה ובחירת מקום אחסנת חומרים מסוכנים.

אבטחה וכיסויים ביטוחיים

כשמדובר בחומ"ס, יכולים להיות גופים או אנשים פרטיים בעלי אינטרסים שליליים היכולים לעשות שימוש לרעה בחומרים שבבעלותכם.

בנוסף, דליפה של החומרים בשל שמירה בתנאים לא נאותים, עלולה ליצור שרשרת אירועים מסוכנת. לכן, הקריטריון הרביעי בבחירת חברה מומלצת לאחסון חומ"ס, הוא אבטחה. כמובן שצריך להיות לחברה גם כיסויים ביטוחיים הייחודיים לחומרים ולסחורה.

חשוב אם כן לבחור בחברת אחסון חומ"ס שלה יש שירותי אבטחה וכן כיסויים ביטוחים מתאימים.

שירות איכותי

מענה זמין, שירות מהיר, יחס אישי ורמה מקצועית גבוהה – כל אלו מהווים נקודות חשובות בהערכת טיב השירות שמוצע לכם על ידי חברה מסוימת.

חשוב לבקש המלצות וכן לבדוק את נוכחות החברה באינטרנט, את הוותק שלה, עם אלו לקוחות היא עובדת וכו. כל זאת כדי לאתר חברה טובה לאחסון חומ"ס, שתיתן שירות מהיר ואיכותי.

בנוסף, אם כבר איתרתם חברה מומלצת לאחסון חומ"ס בדקו האם היא יכולה לספק לכם מענה נוסף מלבד אחסון חומ"ס, כגון הובלת חומרים מסוכנים ממקום למקום בעת הצורך, לפי צרכיכם השונים.

(הערה: מאמר זה באדיבות חב' "הרן שילוח מטענים" ואין בו משום יעוץ לציבור הקוראים. בדבר החוקים והתקנות השונים לגבי אחסון\שינוע חומ"ס – יש לפנות לרשויות המתאימות)
סגור לתגובות על מחפשים חברה מומלצת לאחסון חומ"ס – למה לשים לב?

מאת:

יאיר אבני, MBA בניהול שיווק, בעל חברת טלמיטינג "מחוץ לקופסה"- תיאום פגישות עסקיות ושיווק עסקים טלפונית למול פלחי מטרה רלוונטיים. מומחה ליצירת לקוחות חדשים ועסקאות לעסקים קטנים ובינוניים SMB בעל 25 שנות ניסיון. טל' ישיר: 054-6811426, משרד: 09-7401987 משרדנו: רח' שנקר 1 הרצליה אתר: www.box1987.co.il

פרסם באתר כ - 46 מאמרים.

.