איך מחשבים את הסיכוי לקבלת אודישן?

18 ביוני 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה תרבות ובידור

לאורך לימודי המשחק שלכם וגם לאחריהם, תגיעו לאודישנים לתפקידים שונים. החלום של כל שחקן? לעבור כל אודישן אליו הוא ניגש. במציאות, על כל תפקיד שאתם נבחנים ישנם עוד עשרות שחקנים שנבחנים, כך שעליכם לא רק להיות הטובים ביותר, אלא גם להתאים לדמות אותה רוצים ללהק.

האם שאלתם את עצמכם פעם מה משפיע על סיכויי המעבר שלכם? לפניכם, חלק מהדברים שבהחלט ישפיעו על הסיכוי שלכם לקבל את התפקיד הנחשק הבא:

1.באחריותכם: מידת המוכנות לאודישן

אולי הדבר שישפיע יותר מכל על הסיכוי שלכם לקבל את האודישן הוא מידת המוכנות שלכם. מטבע הדברים, שחקן שלמד את הטקסט טוב יותר, עבר תהליך היכרות מעמיק עם הדמות ויצר חיבור אליה, יהיה בעל סיכוי גבוה יותר להרשים את הבוחנים. ישנם שחקנים שמגיעים לאודישנים "על הדרך", מבלי שהם באמת משקיעים זמן בעיבוד הטקסט, חיבור אל הדמות והבאת הערך המוסף. אותם שחקנים לרוב ממשיכים להגיע לאודישנים למשך שנים מבלי שהם באמת מצליחים לקטוף תפקידים נחשקים.

2.עד כמה אתם מתאימים לטייפ-קאסט של הדמות?

באודישנים יושבים לא רק במאים ומפיקים, אלא גם מלהקים. התפקיד של המלהקים הוא להבין עד כמה אתם מתאימים לאיפיון של הדמות. הכישרון שלכם הוא זה שיפתח לכם דלתות ויקדם אתכם הלאה בקריירה, אך חשוב לקחת תמיד בחשבון את אילוצי ההפקה ואת מה שהם מחפשים. לדוגמא: אם כעת מחפשים ליהוק לדמות של נערה עולה חדשה מרוסיה, סביר מאד כי שחקנית בעלת גוון עור שחום תתקשה לקבל את התפקיד, שכן החזות שלה לא מתכתבת עם איפיון הדמות.

3.מהו הביקוש לאודישן הספציפי?

מה שעוד ישפיע על סיכוי הקבלה של אודישן, הוא כמובן מידת הביקוש שלו. ככל שההפקה יוקרתית יותר, מושקעת יותר ומדוברת יותר, כך מטבע הדברים ישנם יותר שחקנים שרוצים להבחן לתפקידים בה. אתם נבחנים על תפקיד שעוד 100 שחקנים מגיעים להבחן עליו? הסיכוי אמנם לקבל את התפקיד לא יהיה גבוה, אך קיים. מנגד, אתם מעוניינים בתפקיד אחר שאליו נבחנים כ-20 שחקנים? הסיכוי שלכם לקבל את התפקיד הופך גבוה יותר.

4.ניסיון המשחק שלכם

ככל שיש לכם יותר ניסיון בתעשייה, וככל שהתנסיתם ביותר אודישנים, כך הסיכוי שלכם לקבל את האודישן גבוה יותר. ככל שתתנסו יותר בחוויה כזו של אודישנים, תדעו איך לדייק את מבחן הבד, מה להביא אתכם ומה לא, איך יש להתנהל במעמד כזה, איך להגיע יותר רגועים ופחות לחוצים וכן הלאה.

סגור לתגובות על איך מחשבים את הסיכוי לקבלת אודישן?

מאת:

פרסם באתר כ - 148 מאמרים.

.