הכל על לוחות תכנון והקשר בין לוח תכנון לבין יעילות והשגת מטרות

6 ביוני 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הוראה

חושבים על לוח תכנון שבועי? אולי על לוח תכנון חודשי או שנתי? מאמר זה מסביר את האפשרויות הגלומות בשימושים בלוחות תכנון וכיצד ניתן לשפר יעילות ולהשיג מטרות בשימוש בהם.

מה הוא בכלל לוח תכנון?

אם אתה בעל חברה או עסק, אם אתה מדריך לאסטרטגיה, מהנדסת מפעל, אם את מנהלת בית ספר- כולכם ועוד רבים נוספים בוודאי צריכים לוח תכנון.

לוח התכנון הוא למעשה לוח מחיק, שעבר עיצוב על מנת להתאים עצמו לתחום התכנון. כיצד?

הלוח מעוצב ברוב המקרים באמצעות טבלה לא מחיקה, כאשר הטבלה יכולה להיות פרוסה לאורך כל הלוח או על חלקה.

הטבלה יכולה לתת אפשרות לרשום מערכת שעות, לרשום תכנון שבועי או אפילו תכנון שנתי.

מי משתמש בלוחות תכנון? למה הוא נחוץ?

לוח מחיק המתוכנן כ"לוח תכנון" יכול להוות אפשרות טובה ביותר לערב את העובדים בתכנון השנתי של החברה, כאשר למעשה התכנון השנתי לא מועבר אליהם במייל מנוכר שאובד אי שם במעמקי הרשת, אלא נראה חזותית כל יום וכל היום מולם, ומבוצע מול עיניהם באמצעות לוח תכנון מחיק ענק.

לוח מחיק לתכנון שבועי יכול להיות נהדר גם עבור משפחה שצריכה, למשל, לתכנן את הזמן שלה- מי מוציא ומכניס את הילדים למסגרות, מי נמצא בבית ומתי, מי לוקח ומחזיר מחוגים וכד'.

לוחות התכנון, בדיוק כמו כל לוח מחיק, יכולים להיות מקובעים לקיר אך גם יכולים להיות ניידים.

כמו כן, יכולים להיות לוחות מחיקים לתכנון בגדלים שונים, וזאת כמובן על פי הצורך שלכם ועל פי הנחיצות של הלוח, כמו עד כמה יש צורך שיהיה בולט. זאת כמובן תוך התחשבות בחלל שבו לוח התכנון יוצב (כיתה, משרד קטן, חדר בבית, מסדרון במפעל וכו.).

לוחות תכנון יכולים לסייע למודעות של כולם לגבי המתרחש- לכלל העובדים לגבי תכנון חודשי או שנתי, לכלל המורים לגבי המערכת השבועית, לכלל השחקנים לגבי האסטרטגיה הנחוצה, לכלל הלקוחות לגבי התפריט או לכלל בני הבית לגבי ההתנהלות השבועית.

יש להקפיד לשנות את לוחות התכנון בהתאם לתכנון המתקיים, אחרת לא יקבלו התייחסות ולמעשה לא יבואו לידי תועלת אמיתית.

לוחות תכנון בעיצוב ייחודי מותאם צרכים

לוחות תכנון יכולים להיות מעוצבים על פי הצורך האישי שלך, סוג הטבלה הנחוצה כמו גם בכותרות הרלוונטיות לכל עמדה. לשם הדוגמא: בקרה על תהליך ייצור במפעל ספציפי, וידוא סדר פעולות, מועדי טיפולים במלגזות ורכבים וכו.

השימוש בלוחות תכנון שבועיים וחודשיים וכן בלוחות תכנון בעיצוב ייחודי לצרכיכם הנו פרקטי ביותר, ידידותי, ובעיקר משיג יעילות רבה יותר והשגת המטרות והיעדים הן במפעל, במשרד ואפילו במשפחה.

 

סגור לתגובות על הכל על לוחות תכנון והקשר בין לוח תכנון לבין יעילות והשגת מטרות

מאת:

יאיר אבני, MBA בניהול שיווק, בעל חברת טלמיטינג "מחוץ לקופסה"- תיאום פגישות עסקיות ושיווק עסקים טלפונית למול פלחי מטרה רלוונטיים. מומחה ליצירת לקוחות חדשים ועסקאות לעסקים קטנים ובינוניים SMB בעל 25 שנות ניסיון. טל' ישיר: 054-6811426, משרד: 09-7401987 משרדנו: רח' שנקר 1 הרצליה אתר: www.box1987.co.il

פרסם באתר כ - 46 מאמרים.

.

דילוג לתוכן