טיפול פסיכולוגי לילדים

20 בספטמבר 2015 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות נפשית

מחקרים שנערכו בתחום הפסיכולוגיה חשפו כי ילדים רבים סובלים מקשיים ומצוקות נפשיות המונעות מהן לפתח את הצמם, הכישורים שלהם ואת הפוטנציאל הרב הלום בהם. ילדים אלה מתקשים בתפקוד חברתי ולימודי ומתקשים להשתלב במעגל החבתי הסובב אותם. כתוצאה, הבטחון העצמי והדימוי העצמי שלהם נפגע. הורים רבים מאמינים כי בעיות אלו יעלמו מעצמן ככל שהילד יתגבר יותר. אך ברוב המקרים אין הדבר נכון – עם השנים המצב עלול רק להחמיר ולהביא להמנעות מטיפול – שמהווה חלק מהבעיה במבוגרים. פנייה לטיפול פסיכולוגי מתאים יכולה לסייע לילד להתגבר על הקשיים ולהביא את כישוריו ויכולתיו הייחודיים לאור.

מי צריך טיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי נועד לתת מענה במגוון מצבים רגשיים המשפיעים על תפקודו התקין של הילד בשיגרה היומית שלו. בין הבעיות הנפוצות ביותר ניתן למנות בעיות חברתיות, קשיים לימודיים, חרדות ודיכאון.

פסיכולוג קליני – מי זה?

פסיכולוג קליני הוא איש מקצוע שסיים לימודי תואר שני ועבר התמחות מלאה. המסלול הלימודי יכול להימשך 9 שנים או יותר. טיפול בילדים מצריך ממטפל לעבור בנוסף להתמחות הרגילה גם התמחות לטיפול בילדים. רק איש מקצוע זה רשאי להעניק טיפול פסיכולוגי לילד. המצב הנפשי של הילד שונה מאוד מזה של המבוגר. לכן הטיפול מצריך שימוש בשיטות שונות, המתאימות לילדים, כגון משחק, ציור, קריאה, סיפור ועוד. להיענות ורצון הילד חלק חשוב ומכריע בהצלחת הטיפול.

בעת בחירת פסיכולוג ילדים מומלץ לוודא כי אכן מדובר באיש מקצוע מתאים, בעל כל התעודות הדרושות. בנוסף, מומלץ לעשות פגישת ניסיון כדי לבדוק את הכימיה עם הילד. במידה והילד אינו מרגיש בנוח עם המטפל, ההיענות שלו לטיפול תהיה נמוכה מאוד וזה ישפיע על תוצאות הטיפול.

בנוסף לפסיכולוגים ישנם עוד מומחים הרשאים לעסוק בטיפול רגשי, אך הכשרתם ושיטות הטיפול שונות מאלו של פסיכולוג: פסיכיאטרים, עובדים סוציאלים ומטפלים בהבעה ויצירה.

סגור לתגובות על טיפול פסיכולוגי לילדים

מאת:

פרסם באתר כ - 4 מאמרים.

.