אחסנת חומרים מסוכנים – כך תדעו עם איזו חברה לאחסון חומ"ס לעבוד!

7 באפריל 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה איכות הסביבה

בענפים מסוימים בתעשייה יש צורך לעבוד באופן שוטף עם חומרים מסוכנים ועל החברות העוסקות בכך מוטלת החובה לדאוג לאחסון נאות על פי דרישות החוק. אחסנת חומרים מסוכנים אינה "משחק ילדים"!

חברות לאחסון חומ"ס – התמחות מיוחדת

לרוב, אחסון חומרים מסוכנים נעשה במקום נפרד ויעודי, ויש מעט מאד חברות לוגיסטיקה ושינוע אשר יכולות לספק את השירות. מכיוון שבתחום זה מוטלת עליכם אחריות רבה, חשוב לבחור בקפידה את החברה ממנה תשכרו את השירות ויש מספר קריטריונים שיכולים לעזור לכם בתהליך.

קריטריונים לבחירת חברה לאחסון חומ"ס

הקריטריון הראשון והמובן מאליו זה חברה אשר עומדת בכל דרישות החוק, כולל הקצאת שטח נפרד לאחסנת חומרים מסוכנים והתאמה של תנאי השמירה על פי קבוצת הסיכון של החומרים. מלבד הוראות החוק יש גם הנחיות של המשרד לאיכות הסביבה ותקנים בינלאומיים, ויש לבדוק שבחרתם בחברה מקצועית ואמינה לאחסנת חומרים מסוכנים.

הקריטריון השני הוא לוודא שיש לחברה שטחי אחסון גדולים מספיק, כדי שהיא תוכל לתת לכם מענה זמין בכל עת ולהשכיר לכם שטח אחסון בהתאם לצרכים.

הקריטריון השלישי זה נושא האבטחה והשמירה על המחסנים. חומרים מסוכנים יכולים להיות מבוקשים לפעילות לא חוקית ואף לפעילות טרור, ומלבד הסכנה לפגיעה בחיי אדם, הם עלולים לפגוע גם באיכות הסביבה. זו הסיבה שחשוב לבחור בחברה אשר דואגת לשירותי אבטחה ושמירה 24 שעות ביממה, כולל סופי שבוע וחגים. החברה צריכה לנקוט אמצעים כדי לוודא שהחומרים נמצאים בפיקוח והגישה אליהם מוגבלת לבעלים בלבד.

שירותים נלווים לצד אחסון חומרים מסוכנים

קריטריון נוסף לבחירה בחברה המתמחה בנושא  אחסנת חומרים מסוכנים הוא לברר האם ניתן לקבל במקום גם שירותים נוספים, שיכולים להיות לכם לעזר. במקרה של חומרים מסוכנים הדוגמה הטובה ביותר זה שירות הובלת חומ"ס ממקום למקום, באמצעות רכבים מתאימים וצוות שהוכשר והוסמך לביצוע המשימה.

בשוק הישראלי אין הרבה חברות המתמחות באחסון חומ"ס, ולכן חשוב למצוא ולבחור בחברה המתמחה ועומדת בכל הקריטריונים הללו, ושלה יש ניסיון רב בעבודה עם סוגים שונים של מטענים ומרכז לוגיסטי גדול המותאם לאחסון חומרים מסוכנים  

סגור לתגובות על אחסנת חומרים מסוכנים – כך תדעו עם איזו חברה לאחסון חומ"ס לעבוד!

מאת:

יאיר אבני, MBA בניהול שיווק, בעל חברת טלמיטינג "מחוץ לקופסה"- תיאום פגישות עסקיות ושיווק עסקים טלפונית למול פלחי מטרה רלוונטיים. מומחה ליצירת לקוחות חדשים ועסקאות לעסקים קטנים ובינוניים SMB בעל 25 שנות ניסיון. טל' ישיר: 054-6811426, משרד: 09-7401987 משרדנו: רח' שנקר 1 הרצליה אתר: www.box1987.co.il

פרסם באתר כ - 46 מאמרים.

.

דילוג לתוכן