לפני תקופת המבחנים: איך באמת לומדים למבחן?

28 בפברואר 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה לימודים אקדמאיים

תקופת המבחנים ממש בעוד רגע כאן! איך גם אתם תגיעו למבחן שלכם מוכנים? בדיוק כך: הכירו את חמשת הטיפים המובילים ללמידה למבחנים:

1.לפני תקופת המבחנים: אספו את החומר הרלוונטי

אחד הדברים החשובים ביותר בתקופת המבחנים הוא לעבוד בצורה חסכונית – בזמן. לכן, עוד לפני סיום הסימסטר, דאגו לאסוף סיכומים, מאמרים וכל חומר אחר שיכול לסייע לכם עם הלמידה למבחן. איסוף החומר לפני סיום הסימסטר מאפשר לכם להתחיל ללמוד למבחן ללא כל עיכובים מיותרים. כמו כן, הסבירות כי סטודנטים אחרים ישלחו לכם חומרים וישתפו אתכם פעולה עם הכניסה לתקופת המבחנים, לא כל כך גבוהה.

2.קראו את הסיכום מההתחלה ועד הסוף

אתם לומדים למבחן במדעי הרוח או החברה? התחילו ללמוד למבחן עם קריאת הסיכום הרלוונטי מההתחלה ועד הסוף. ישנם סטודנטים שלומדים בצורה כזו שהם קוראים כמה עמודים מהסיכום בכל יום. ההמלצה היא דווקא אחרת: הקדישו יום, יומיים או שלושה (בהתאם להיקף הסיכום) לקריאתו מההתחלה ועד הסוף. כך, אתם מקבלים "תמונה שלמה", כרונולוגית והגיונית שמאפשרת לכם להבין את החומר בצורה טובה יותר.

3.קראו את הסיכום פעם נוספת במתכונת של "קריאה פעילה"

אחרי שקראתם את הסיכום פעם אחת ואתם יודעים מה צפוי לכם, החלו בשלב הקריאה הפעילה. המטרה של קריאה זו היא לסמן דברים חשובים: דעות, מודלים, שנים, שמות וכל מידע אחר שאתם ככל הנראה תישאלו עליו. ההמלצה היא לסמן את אותם פרטים חשובים באמצעות מרקר, כך שעם הקריאה הבאה שלכם תוכלו מיד לדלג אל עבר הדברים החשובים ולוותר על מה שאינו הכרחי.

4.למדו מדוגמאות מבחנים קודמים

כשאתם כותבים עבודה אקדמית, אתם משיבים על שאלת מחקר שאתם הגדרתם. לכן, אין באמת תקדימים או דוגמאות שאתם יכולים ללמוד מהם. הסיוע היחיד שתוכלו לקבל הוא בדמות סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות. עם זאת, כשמדובר במבחנים, מפרסמים המון פעמים מבחנים משנים קודמות, כך שאתם יכולים ללמוד דרך דוגמאות אלו מהו הסטנדרט, רמת המבחן, סוגי השאלות וכן הלאה.

5.תרגלו מענה על תשובות

אל תעמידו את עצמכם במצב בו אתם משיבים על שאלות בפעם הראשונה רק במעמד המבחן. הדרך הטובה ביותר להגיע מוכנים למבחן היא לתרגל מענה על שאלות. תוכלו אתם בעצמכם להגדיר שאלות ולהשיב עליהן, או להסתייע באלו שבמבחן לדוגמא. המטרה היא לבחון את עצמכם איך אתם מביאים לידי ביטוי את הידע שלכם, כמה זמן לוקח לכם להשיב על שאלה וכן הלאה.

סגור לתגובות על לפני תקופת המבחנים: איך באמת לומדים למבחן?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן