לשון הרע והוצאת דיבה בפייסבוק

18 בפברואר 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נזיקין

"לכל אדם יש שם…" אלו המילים השיר המפורסם, והשם הזה חשוב לנו לעתים יותר מכל דבר אחר. השם שלנו הוא מי שאנחנו, מיצג אותנו וקובע את מידת המוניטין שצברנו והיחס לו אנו זוכים בקרב אחרים. כאשר פוגעים בשמנו הנזק יכול להיות לעתים עצום עם השפעה משמעותית על החיים שלנו.

פגיעה בשמו של אדם הפכה לנפוצה בשנים האחרונות הרבה יותר ביחס בעבר, וכמות התביעות של לשון הרע, פגיעה בשם הטוב או פגיעה בפרטיות של אזרחים רבים בעשור האחרון, היא פי כמה וכמה מכל תקופה אחרת קודם לכן.

הסיבה העיקרית לכך היא התפתחות רשת האינטרנט והחדירה של רשתות חברתיות, מנועי חיפוש, פורומים וקבוצות מסרים שונות לחיים של כל אחד ואחת מאתנו, וכמובן האצבע הקלה על מקלדת המחשב או הסמארטפון שממהרת לכתוב דברים פוגעניים כלפי אדם זה או אחר.

לשון הרע היא למעשה כל התבטאות בדרך של טקסט, דיבור או ציור אשר פורסמו בפומבי ועלולים להיחשב פוגעניים כלפי אדם כלשהו מסיבה כזו או אחרת (על בסיס עיסוק, גזע, מיגדר, השכלה וכן הלאה).

הקלות בה אנו מעלים פוסטים או מגיבים לפוסטים של אחרים ברשת האינטרנט הפכה את העניין כולו לנפוץ ביותר ובעיקר מדובר על הרשת החברתית הגדולה בעולם בכלל ובישראל בפרט – פייסבוק.

לשון הרע בפייסבוק הוא עניין שכיח שמתרחש עשרות ואף מאות פעמים מדי יום בנושאים שונים וכלפי קשת רחבה של חברים ברשת החברתית. הערות על איכותו של שחקן כדורגל, על דעותיו של פוליטיקאי או נטייתו המינית של מפורסם כזה או אחר הן דבר שכיח.

הדרך להתמודד עם לשון הרע בפייסבוק ורשתות חברתיות דומות היא באמצעות עורך דין לשון הרע אשר יבחן את המקרה שלפניו ואם יימצא לנכון שיש בסיס לתביעת לשון הרע, יגיש תביעה של לשון הרע לבית המשפט כנגד מפרסם התוכן הפוגעני.

חלק מהמקרים פחות נוגעים לפרסום לשון הרע אלא יותר לעניין פגיעה בפרטיות של אדם כזה או אחר. פגיעה בפרטיות היא כאשר חושפים שיחה, טקסט, תמונה או מידע אישי הנוגע לאדם כלשהו מבלי הסכמתו לכך וכאשר אותה חשיפה עשויה לגרום לו לנזק כלשהו.

פגיעה בפרטיות היא גם בתחום העיסוק של עורכי הדין כדי קבוע אם אכן יש עילה לתביעה בעניין, ואם יש כזאת אז הם אכן יגישו אותה לערכאות בית המשפט.

במידה ואתם מרגישים שנפגעתם מלשון הרע או פגיעה בפרטיות שלכם, אתם בהחלט חייבים לפנות לשירותי משרד עורכי דין המתמחה בנושאים הללו ולבדוק אם אתם זכאים לפיצויים עכב הפרסום שפגע בכם.

 

סגור לתגובות על לשון הרע והוצאת דיבה בפייסבוק

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן