מתכון מנצח לבחירת קורסים באוניברסיטה

11 בפברואר 2019 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חינוך ולימודים

בימים אלו מתחילים הסטודנטים להתכונן לסימסטר ב' במוסדות הלימוד הגבוהים. בעוד ישנם סטודנטים שכבר נרשמו לסימסטר ב' בתחילת השנה, ישנם אלו הנרשמים לקורסים בימים אלו ממש. לפניכם, 5 טיפים מנצחים לבחירת הקורסים המומלצים ביותר:

1.לכו אחרי המלצות הניתנות על ידי סטודנטים

לכל פקולטה, קורס ומוסד לימודים ישנה קבוצה בפייסבוק. בעידן הטכנולוגי בו חיים כיום, יש לכם אפשרות לקבל שלל המלצות על מרצים מסוימים ועל קורסים מומלצים. תוכלו להתייעץ עם סטודנטים בעלי ותק לגבי קורס כזה או אחר. תתפלאו כמה סטודנטים אוהבים לשתף את החוויה שלהם מהקורסים השונים, ועד כמה שיתוף שכזה יכול לסייע גם לכם.

2.לכו אחרי לבכם: מה מעניין אתכם?

אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא לבחור את הקורס אך ורק על פי שיקולי נוחות: החל מיום הקורס ועד שעת הקורס. בסופו של דבר את עתידים ללמוד את הקורס לאורך 12-14 מפגשים, כך שחשוב שתגלו עניין וסקרנות לתכנים. עוד לפני שאתם מערבים שיקולים שונים (ואף חשובים), כדאי שתגדירו בפני עצמכם מה תרצו ללמוד.

3.זהות המרצה: עד כמה הוא מומלץ?

החוויה שלכם תבוסס על שידוך של שני אלמנטים: המרצה + הקורס. לא משנה עד כמה תכני הקורס מעניינים כל עוד המרצה שיעביר את התכנים לא יהיה מרצה בעל המלצות. מטבע הדברים, ישנם מרצים שזוכים לשבחי הסטודנטים, בעוד ישנם כאלו שלא זוכים לאהדה גדולה. כשתלקטו המלצות, תוכלו גם אתם להתמקד על אלו המומלצים ביותר!

4.מטלת הסיום הנדרשת: מבחן או עבודה?

קהילת הסטודנטים מתחלקת ל-2: אלו האוהבים לכתוב עבודות ואלו שמעדיפים להבחן במבחן בכיתה. בסילבוס הקורסים בו אתם מעיינים, תוכלו להתרשם גם ממטלת הסיום הנדרשת בקורסים השונים. מה חשוב לדעת? כשאתם בוחרים בקורס עם מטלת סיום של עבודה אקדמית, עליכם להפגין יכולות של כתיבה אקדמית וניסוח מתאים. כך או כך, תוכלו להסתייע בשירות של סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות.

5.שיקולים לוגיסטיים: יום ושעת הקורס

אם אתם נרשמים לקורס עם ידיעה כי אתם לא מתכוונים להגיע אליו, כנראה שלא בחרתם בקורס המתאים לכם. המטרה היא שתעשירו את עצמכם, תלמדו ותצאו נשכרים. בכדי למנף את הסיכויים כי אכן תהיו נוכחים בקורס (או לפחות במרבית המפגשים), בחרו מראש בקורסים ביום ושעה שנוחים לכם. אתם טיפוסים של בוקר? העדיפו קורסים בשעות מוקדמות. אתם עובדים במשמרות בוקר ומתפנים לקראת הצהריים? הירשמו לקורסים בשעות הצהריים או הערב.

סגור לתגובות על מתכון מנצח לבחירת קורסים באוניברסיטה

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן