איך אילוף הכלבים משדרג את איכות חייו של הכלב?

27 בדצמבר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אילוף כלבים, התנהגות כלבים

האהבה הגדולה שהכלב מעניק לבעליו היא אהבה שלא בטוח שניתן להעביר אותה במילים, אלא שצריך בעיקר להרגיש אותה. זוהי האהבה המבוססת על הוקרת תודה ונאמנות שלא ניתן להישאר אדישים לה. בעוד ישנם אנשים המגדלים בחייהם את הכלב השני והשלישי וכך הם מנוסים יותר, גם ישנם אנשים שמאמצים לראשונה בחייהם כלב ועל כן הם זקוקים להכוונה.

 

למרות שמזון איכותי, טיפולים אצל וטרינר ואהבה גדולה הם כל מה שהכלב צריך, ישנם דברים נוספים שאפשר לעשות למענו בכדי למנף את איכות חייו. בעבר, האילוף היה נחשב כמותרות, אך כיום ברור כשמש כי מדובר על אחד הצעדים הראשונים שצריך לעשות עם הכלב. עם אילוף, לא רק שתיהנו מכלב מחונך יותר, אלא גם מכלב שנהנה מאיכות חיים גבוהה יותר!

 

האילוף מסייע גם לכלבים הפוחדים מנסיעות:

 

כבני אדם, טבעי לכם מאד לנסוע ברכב הפרטי שלכם או בתחבורה הציבורית. עם זאת, המון כלבים לא אוהבים את הנסיעה וכך בכל פעם ישנה דילמה של הבעלים: האם לעלות על האוטובוס או לצעוד מרחק רב עם הכלב בהליכה? עם אילוף נכון ומקצועי, ניתן להביא את הכלב שלכם למצב בו הנסיעה לא תפחיד אותו. אם כעת נסיעה מצטיירת בפניו כגורם מאיים, עם אילוף כלבים המבוסס על התנסויות וחשיפת הכלב לגורם המאיים, תוך שמעניקים לו חיזוקים חיוביים, הכלב יכול להתמודד עם הפחד שלו. איכות החיים של הכלב משתפרת מאחר והמון פעמים עם יציאתכם לנסיעות ארוכות, כמו עם נסיעה למשפחה או חברים, עליכם להשאיר את הכלב בבית. לאחר האילוף, הוא יוכל להצטרף לכם ופשוט ליהנות מהדרך!

הכלב תוקף ומותקף? יש מה לעשות:

האילוף מסייע גם בכל הקשור לתקופנות של הכלבים. המון פעמים ישנם אלו הסבורים כי כלב שתוקף לא ניזוק כלל – זאת מאחר והוא מפחיד כלבים אחרים ולא נפגע בעצמו. עם זאת, חשוב להבין כי התוקפנות של הכלב גם מעוררת בו עצבים וחוסר נוחות, וגם חושפת אותו לפגיעות פיסיות אפשריות מצד הכלב שהוא תוקף. אילוף נכון והדרגתי יכול להביא למצב בו הכלב יהיה מאוזן יותר, הוא ידע לתקשר עם כלבים אחרים ולהיות חברותי יותר.

סגור לתגובות על איך אילוף הכלבים משדרג את איכות חייו של הכלב?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן