חוק לפיצוי נפגעי גזזת – רק עורך דין נזיקין ישיג לך פיצוי מקסימלי!

24 בדצמבר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נזיקין

טיפול בעולים חדשים נגד התפשטות מחלת הגזזת הוא אחד העוולות הגדולות שערכה המדינה בנשות קיומה הראשונים כנגד העולים ממדינות צפון אפריקה.

הטיפולים נועדו למנוע התפשטות של המחלה הקשה ברחבי הארץ אך למעשה בכל הטיפולים או מרביתם לא היה כלל צורך והם הזיקו הרבה יותר מאשר הועילו.

הטיפולים במחלת הגזזת כללו הקרנות רדיואקטיביות במטופלים ללא הגנה מספקת נגד הקרינה וללא אמצעי זהירות מינימליים כלשהם. חשוב לציין שהדבר לא נעשה במטרה להרע להם, אלא נבע מחוסר ידע והבנה של השלכות הטיפול הרדיואקטיבי, אך הדבר אינו מסיר את האחריות לכך שעשרות אלפי עולים למדינת ישראל נפגעו בשנות הארבעים, החמישים והשישים מהטיפולים הללו.

המדינה לקחה אחרי שנים רבות של מאבק את האחריות למעשיה ולכן בשנת 1995 חוקקה את החוק לפיצוי נפגעי גזזת שבא במטרה להכיר בטעות שנעשתה ובעיקר בנזקים ובסבל הרב שרבים מאותם עולים חוו במהלך השנים, כאשר חלק נכבד מהם נפטרו עכב השלכות של הטיפולים הללו (עכב מחלת הסרטן ומחלות קשות אחרות).

למעשה חוק לפיצוי נפגעי גזזת מבוסס על האפשרות של כל מטופל שכזה אשר נפגע או בני משפחה קרובים ושארים של מטופלים שכאלו, לתבוע את המדינה לפיצויים וכאן מתחיל תהליך בו יש להוכיח בפני וועדה מקצועית שאכן יש אחוזי נכות עכב הטיפולים הללו, מהו שיעור הנכות שנקבע וכמה פיצויים מגיע לנפגע לקבל בתשלום חד פעמי ואף בתשלומים חודשיים למשך כל חייו.

טבלת אחוזי הנכות והפיצויים לנפגע גזזת:

עד 39 אחוזי נכות יהיה פיצוי בשיעור של 1200 ₪ עבור כל אחוז נכות. התשלום הוא חד פעמי.

40 עד 74 אחוזי נכות מזכים את הנפגע ב 50,000 ₪ בתשלום חד פעמי ופיצוי חודשי ביחס לגובה אחוזי הנכות שלו (700 עד 1700 ₪ לחודש).

75 אחוזי נכות ולמעלה מכך מזכים בתשלום של 100000 ₪ באופן חד פעמי ופיצוי חודשי ביחס לגובה אחוזי הנכות שלו (700 עד 1700 ₪ לחודש).

תביעה כנגד המדינה לפיצויים הללו יש להגיש מול המדינה וזאת ניתן לבצע רק באמצעות עורך דין נזיקין בחיפה, תל אביב, באר שבע או כל מקום בו אתם גרים ומחפשים אחר עו"ד נזיקין שמבין בתחום זה שייצג אתכם.

אנו יכולים להמליץ על עורך דין ביטוח לאומי בחיפה אשר מבין בתחום זה ועם ניסיון בתביעות לפיצוי נפגעי גזזת – זהו עורך דין מיכאל דאוד מרח' פל ים 2 בחיפה.

 

סגור לתגובות על חוק לפיצוי נפגעי גזזת – רק עורך דין נזיקין ישיג לך פיצוי מקסימלי!

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן