איך סטודיו הדמיות אדריכליות יכול לעזור לך?

22 בדצמבר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אדריכלות

אחד הענפים בו רמת השקעה הכספית היא הגבוהה ביותר הוא ללא ספק זה של ענף הבנייה. פרויקט של בניית מבנה מגורים, מרכז מסחרי, מתחם בילויים או אפילו "רק" בית פרטי מחייב השקעה של מיליוני שקלים עד עשרות ואף מאות מיליוני שקלים.

בגלל רמת ההשקעה הגבוהה והמעורבות של גורמים ובעלי מקצוע רבים בתהליך הבנייה, רצוי מאוד שהכול יהיה ברור ככל שניתן עבור כל העוסקים במלאכה, ובעיקר שיוכלו לראות ולחוש את התוצאה הסופית של הפרויקט עוד בטרם החלו בבנייה עצמה. בדיוק לשם כך נעשה שימוש בהדמיות אדריכליות.

מה הן הדמיות אדריכליות?

הדמיה אדריכלית מופקת על ידי סטודיו הדמיות אדריכליות המתמחה במתן שירות שכזה והוא כולל הדמיות פנים והדמיות חוץ של הפרויקט המתוכנן. בהדמיה ניתן יהיה לראות את התוצאה הסופית המתוכננת של הפרויקט, כאשר הדמיות פנים כוללות את עיצוב הפנים של המבנה מרמת הקירות והריצוף ועד תוספת של ריהוט, אביזרים, חומרי גמר ואפילו התאורה שתהיה בסוף הפרויקט. הדמיות חוץ מתמקדות במעטפת החיצונית של המבנה כאשר מדובר בבית פרטי, בניין מגורים או מבנה מסחרי ותכלול אף את החניה שמחוץ למבנה, פארקים, כבישים וכל האלמנטים אשר מסביב למבנה המרכזי.

כיצד יוצרים הדמיות אדריכליות?

סטודיו הדמיות אדריכליות עובד בשלבים מוגדרים כדי ליצור הדמיות אדריכליות של פנים ו\או חוץ ברמה הטובה ביותר לפרויקט מתחילתו ועד סופו.

השלב הראשון מתבסס על תכניות האדריכל המיועדות למבנה אפילו עוד בטרם נשלחו לוועדה המטפלת באישורי הבנייה. זה השלב בו מכינים סקיצה תלת מימד בסיסית של הדמיית המבנה. ההדמיה במרבית המקרים תהיה בשחור ולבן ולא תרד לפרטים הקטנים אלא תיתן מושג מוחשי יותר לתכניות המשורטטות של האדריכל.

השלב הבא יעשה לאחר תיקונים שייעשו על סמך השלב הקודם ובתוספת של הערות בנוגע לעיצוב פנים המבנה ויתמקד לרוב בהכנת הדמיות פנים המתמקדות יותר בחומרי הגמר של הפרויקט והעיצוב הפנימי הסופי שלו. כאן כבר מדובר על הדמיה צבעונית שקרובה ביותר לתוצאה הסופית המבוקשת.

השלב הבא לאחר תיקונים כאלו ואחרים הוא הוספה של אביזרים, ריהוט ואלמנטים נוספים להדמיית הפנים של המבנה כדי להביא את ההדמיה התלת ממדית לשלב הסופי שלה.

כעת עורכים תיקונים נוספים במידת הצורך כדי להגיע לגרסה הסופית. במקרים רבים רק כאשר רואים את ההדמיה מוחשית מול העיניים שמים לב לגדלים שונים וחוסר התאמות או בעיות אפשריות בבניה וכך ניתן לפתור את כל אלו מראש ולהימנע מהוצאות מיותרות בעתיד.

במידת הצורך עוברים על כל התהליך בצורה דומה בביצוע הדמיות חוץ של המבנה כולל ירידה לפרטים ספציפיים, אם יש צורך בכך, כגון דגשים על חנייה של המבנה, אלמנטים חיצוניים שמשפיעים על המבנה או הבניה במקום וכן הלאה.

סגור לתגובות על איך סטודיו הדמיות אדריכליות יכול לעזור לך?

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן