איך חוק שירותי תעופה מגן עליך?

22 בדצמבר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט

בשנים האחרונות זכינו בישראל לפריצת דרך בכל הנוגע לחוקים ותקנות בענף התעופה ובין השאר הציפו את המדינה חברות תעופה חדשות רבות שמציעות טיסות לעשרות יעדים חדשים בטיסות זולות במיוחד.

החברות הללו ברובן עובדות בשיטת "האוטובוס" אליו רוכשים כרטיס, עולים ויוצאים אל היעד. ההזמנות און ליין, הצ'ק אין נעשה מראש, הכבודה מינימלית ואין שירותי פינוק ואירוח במהלך הטיסה, אלא אם משלמים עבור כך בנפרד.

החברות הללו מתווספות לכל חברות התעופה הסדירות והמוכרות יותר וחברות הצ'ארטר הוותיקות שקיימות בשור התעופה הישראלי. המשותף לכל החברות הללו ובעיקר לחברות החדשות שנכנסו לאזורנו היא שיש לא מעט ביטולי טיסות, איחורים בהמראות או בנחיתות ואפילו צורך בהחלפה של מטוסים או חברת תעופה המספקת את השירות בשל סיבה כזו או אחרת.

בעקבות פניות רבות של ישראלים שהתלוננו על מקרים של איחור בטיסה או אפילו של ביטול טיסה ועוגמת נפש או נזקים אחרים שספגו בשל כך, העבירו את חוק שירותי תעופה במטרה לעשות מעט סדר בבלגן ולחייב את חברות התעופה להעניק יחס טוב יותר לנוסע הישראלי במקביל ליצירת מחויבות מצדן שימזערו את המקרים של ביטול טיסה או איחור בטיסה.

מה כוללים הסעיפים העיקריים במסגרת חוק שירותי תעופה?

במסגרת חוק שירותי תעופה יש הגנה גדולה יותר על זכויות הנוסעים בחברות התעופה מישראל לחו"ל ובחזרה. המקרים בהם נוסע יזכה לפיצוי מחברת התעופה הם:

  • רישום יתר – מונח שמוכר יותר באנגלית OVER BOOKING, כלומר חברת התעופה מכרה יותר כרטיסי טיסה מהמושבים שיש לה במטוס לאותה הטיסה (הדבר מקובל ברמת הסביר מתוך הנחה שיהיו ביטולים של כמה מהנוסעים עצמם), ונוצר מצב בו נוסעים נותרו ללא מושב בטיסה ואין נוסע שמוכן תמורת פיצוי סביר לרדת מהטיסה מרצונו.
  • ביטול טיסה – כאשר מועד הטיסה נדחה לפרק זמן של  יותר מ 8 שעות תיחשב הטיסה כטיסה מבוטלת.
  • איחור בטיסה – כאשר מועד ההמראה של הטיסה נדחה בטווח של שעתיים עד 8 שעות מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה ייחשב הדבר בתור איחור בטיסה.
  • הקדמה של טיסה – כאשר טיסה מוקדמת בפרק זמן של יותר מ 5 שעות מהמועד שנקוב על כרטיס הטיסה ייחשב הדבר להקדמה של טיסה בפרק זמן שאינו סביר.
  • שינוי בתנאי הטיסה – כאשר נוסע מתבקש לעבור ממחלקה אחת לאחרת שלא ברצונו (בד"כ למחלקה פחות יוקרתית מסיבות שונות).

המצבים הללו נפוצים ומתרחשים כמעט על בסיס יומיומי בענף התעופה וחשוב מאוד שכל נוסע יהיה מודע לזכויות שלו. בדרך זו תוכלו לדרוש מחברת התעופה לפצות אתכם באופן ישיר ואף לתבוע את חברת התעופה בבית המשפט אם לא תעשה זאת.

סגור לתגובות על איך חוק שירותי תעופה מגן עליך?

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן