ליסינג פרטי וליסינג תפעולי

31 באוקטובר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה שוק הרכב - ליסינג

ליסינג הוא פתרון עבור ישראלים רבים אשר אינם יכולים להחזיק רכב פרטי משלהם. יש מסר סוגים של ליסינג שהעיקריים שבהם הם ליסינג פרטי וליסינג תפעולי. ניתן גם לקנות רכב מחברות ליסינג. היתרון בקניית רכב מחברות ליסינג הוא שלרוב יש אחריות על הרכב למספר חודשים או לשנה בהם חברות הליסינג מתחייבות לתקל בתקלות השונות שיש ברכב. החסרון בקניית רכב מחברת ליסינג הוא שלא פעם הרכב אינו מגיע במצב מעולה, בלשון המעטה. ישנם אנשים רבים ששוכרים רכב מחברות ליסינג ואינם שומרים עליו משום שזהו הרכב הפרטי שלהם ועל כן כשקונים רכב מחברות ליסינג יש להזהר ולבדוק אותו היטב.

ליסינג מציע מגוון רחב של פתרונות של השכרת רכבים הן לטווח ארוך והן לטווח קצר. המילה ליסינג בעברית משמעותה חכירה או שכירה. לרוב כשמתייחסים למילה ליסינג הכוונה היא להשכרת רכבים או לחכירת רכבים לטווח ארוך. בסוף תקופת השכירות אשר חברת הליסינג והשוכר מסכמים מראש השוכר יכול לשכור רכב אחר, לוותר לחלוטין על השכירות או לקנות את הרכב. כך שכאמור, חברות ליסינג מציעות שירותים רבים. כמו כן, ישנם תנאים שונים לכל מסלול ליסינג. כדי למצוא את מסלול ליסינג המתאים באופן מושלם ללקוח מומלץ לערוך תחקיר על התנאים המוצעים ועל המסלולים השונים במספר חברות ליסינג שונות.

ליסינג תפעולי הינו מסלול אשר בו חברות הליסינג ממנות לעתים טיפולים שהרכב צריך, מה שמשתלם לעתים. אנשים אשר אינם מעוניינים לרכוש רכב פרטי יכולים בהחלט להנות ולהפיק הרבה מבחינה כלכלית מהמסלול של ליסינג תפעולי. ליסינג תפעולי כמעט תמיד יכלול ביטוח חובה על הרכב. עם זאת, כאשר חוכרים או שוכרים רכב מחברות ליסינג לא פעם יש לשלם כאשר רוצים ביטוח רכב משלים או מקיף. כך שכל אחד יכול לשקול אם עדיף לו מבחינה כלכלית לקנות רכב או לשכור רכב מחברות ליסינג.

סגור לתגובות על ליסינג פרטי וליסינג תפעולי

מאת:

פרסם באתר כ - 82 מאמרים.

.

דילוג לתוכן