בדיקת רטיבות – הנה בא הגשם..

21 באוקטובר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

החורף בישראל מתעתע –

לרגע סערה, לרגע אביבי.. לא לגמרי צפוי.

מי מאתנו שבביתו או בדירתו סימני רטיבות, יכול לנצל את ההפוגות על מנת לטפל בבעיה ביסודיות, לפני המשך הגשמים.

חשוב לומר, שלפני שניגשים להזמין בעל מקצוע, שיאטום את הנזילות, את קבלן שיפוצים, חשוב לעשות בדיקה מהותית, בדיקת רטיבות ואיתור נזילות.

ומדוע כל כך חשוב לבצע בדיקה כזו?

מאחר והגשמים, לרוב, הנם רק חלק מבעית הרטיבות במבנה, ובמקרים רבים, דווקא הצנרת של הנכס היא מהמקור לרטיבות ולנזילות.

אנו טועים לחשוב שרטיבות מקורה בגשמים בלבד, אך המציאות מלמדת שדווקא צנרת המבנה, קרה וחמה, היא המקור לאחוז המשמעותי של בעיות הרטיבות במבנים בישראל.

בדיקת רטיבות ואיתור נזילות, היא למעשה אבחון מדויק, למקור הנזילה (מי גשמים, צנרת קרה, צנרת חמה), ולכיוון הזרימה של הנזילה.

הבדיקה מבוצעת באמצעות ציוד מקצועי – מצלמה תרמית, ובאמצעות עיבוד ממוחשב של הממצאים, כך שבעל המקצוע שיבצע את התיקונים, לא \\\"יופתע\\\", כשהוא יתחיל בשבירת הקירות, הרצפות או התקרה.

בדיקת רטיבות, כדאי ומומלץ שתיעשה על ידי בעל מקצוע המומחה בבדיקה זו,  מחברת פיקוח בניה, מאחר וכך ניתן לקבל את המיפוי המדויק ביותר, המסתמך גם על ה\\\"עין המקצועית\\\", על בחינה מדויקת, ועל שימוש נכון בציוד המשוכלל, כך שיפיק את התוצאות המרביות.

גם אם אתם לקראת כניסה לדירה חדשה, או לבית חדש, ואתם תוהים מה מצב הרטיבות במבנה. זהו זמן טוב, לפני סיום השיפוצים או הצביעה, לאתר את המקומות בנכס הסובלים מרטיבות, ולטפל בהם לפני הכניסה לדירה.

חשוב לציין, בעיות רטיבות מהוות סכנה בריאותית לשוהים במבנה, ובעיקר משפיעות על אוכלוסיות כדוגמת ילדים, מבוגרים וכאלו הסובלים מבעיות נשימה.

ולכן, בדיקת רטיבות ואיתור נזילות, שעלותה זניחה, יחסית, מומלצת ונחוצה כמעט בכל סוג של נכס.

סגור לתגובות על בדיקת רטיבות – הנה בא הגשם..

.

דילוג לתוכן