6 דברים שאתם חייבים לוותר בשביל להצליח בחיים – ד"ר שרית פוני

2 באוקטובר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פסיכולוגיה

לכל אחד מאיתנו יש שאיפות, רצונות וחלומות שהוא מעוניין להגשים במהלך חייו. פעמים רבות, על מנת להגשים את אותן שאיפות, רצונות וחלומות – חייבים לבצע הקרבות (כן, גם הקרבות כואבות) ולגלות אחריות אישית בדרך.

6 דברים שאתם חייבים לוותר עליהם בשביל להצליח בחיים

לפי ד"ר שרית פוני, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת בעלת PHD בפסיכולוגיה ו – M.A בפסיכולוגיה חינוכית, בשביל להצליח חייבים גם להקריב או לגלות אחריות אישית אשר יכולה להתבטא בדברים הבאים:

  1. הצבת יעדים – אנשים מצליחים מציבים לעצמם יעדים לטווחים ארוכים של שנים. על ידי ביצוע מספר רב של פעולות בטווח הקצר, ניתן להגשים חלומות בטווח הארוך.
  2. מולטי-טאסקינג – אנשים מצליחים נוטים לבחור, להתמקצע ולהתמקד בתחום אחד בלבד. לרוב, התפזרות ובחירה של מספר רב של נושאים מובילה לבינוניות בכל אחד מהם.
  3. תעוזה – אנשים מצליחים מוותרים על זהירות מוגזמת ולוקחים סיכונים מושכלים פעם לפעם מבלי לפחד מכישלון מהדהד.
  4. אנשים חיוביים – על פי מחקרים, לכל אחד מאיתנו יש 3-5 חברים קרובים איתם אנו מבלים את רוב הזמן הפנוי שלנו. אם חלק מהחברים נושאים אנרגיה שלילית ונוטים לא לפרגן לך, אל תתביישו לעשות צעד אחד אחורה ולהתרחק מהם עם הזמן.
  5. תירוצים והטלת אשמה בצד שלישי – בדיוק כמו במשחק הפוקר החברי ביום חמישי, כל אחד מקבל את הקלפים שלו – אך לכל אחד שמורה הזכות לעשות איתם מה שהוא רואה לנכון באותה סיטואציה. באופן כללי, ותרו על תירוצים והטלת אשמה בגורם שלישי וקחו אחריות על החיים שלכם.
  6. קיבעון מחשבתי – אלברט איינשטיין אמר שאי שפיות היא לעשות את אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות. אנשים מצליחים נוטים ללמוד ולהתנסות בדברים חדשים, להקשיב ולפתוח את הראש לאנשים שלחלוטין שונים מהם.

לסיכום, אם יש לכם חלומות שאתם רוצים להגשים אותם אתם חייבים להיות מוכנים לעבוד קשה, להפגין תעוזה ואחריות אישית במהלך הדרך.

ד"ר שרית פוני היא מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת בעלת PHD בפסיכולוגיה ו – M.A בפסיכולוגיה חינוכית – יישומית. לתיאום פגישת היכרות עם ד"ר שרית פוני במרכז טיה, ניתן ליצור קשר ב – 050-7926171 ונשמח לעמוד לרשותך.

סגור לתגובות על 6 דברים שאתם חייבים לוותר בשביל להצליח בחיים – ד"ר שרית פוני

מאת:

ד"ר שרית פוני, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת בעלת PHD בפסיכולוגיה ו – M.A בפסיכולוגיה חינוכית – יישומית.

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן