איזה מזון לגורי כלבים הכי מתאים?

16 באוגוסט 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אילוף כלבים, התנהגות כלבים

הגור שלכם כל כך מתוק, כל כך שובב, כל כך אנרגטי ומלא שמחת חיים והוא כל כך צריך מזון לגורי כלבים מהסוג הטוב ביותר, כי מגיע לו בלי צל של ספק. אך אבוי, אתם לא יודעים איזה לבחור מתוך השפע הגדול שיש בחנויות. צאו מנקודת הנחה שגור כלבים וכלב בוגר לא אוכלים אותו דבר – למה?
כי יש להם צרכים תזונתיים שונים בתכלית. תחשבו על תינוק בין יומו, נער מתבגר ואדם בגילכם – נכון שכל אחד זקוק לאוכל מסוג אחר?

שנת החיים הראשונה של הגור היא השנה החשובה והמכריעה ביותר מבחינה התפתחותית. בתקופה זו הגוף של הגור צריך להיבנות בצורה האופטימאלית, עם מיצוי מלוא כל הפוטנציאל שלו. השנה הראשונה הזו שוות ערך ל-14 שנים ראשונות בחייו של אדם!

מה קורה בגופו של הגור?

לכל כלב יש את המטען הגנטי שלו, ועם זה אי אפשר להתווכח, אבל גם לתזונה יש השפעה גדולה על התפתחות הגוף שלו. תראו בבחירת מזון לגורי כלבים השקעה לטווח ארוך לכל החיים. קצב הגידול הכי מואץ אצל הגור מתקיים בחודשים הראשונים לחייו. המשמעות היא שהגוף שלו דורש אנרגיה פי 3 לעומת האנרגיה הנחוצה לכלב מבוגר. לא רק שקצב הגדילה גבוה, גם הגור עצמו מתרוצץ ומוציא המון אנרגיה. זה חלק מהקסם של גורים הרי – הקופצנות המתוקה שלהם…

מזון לגורי כלבים עם מקור חלבון מן החי

יותר מכל, עבור ההתפתחות הטובה ביותר הגור שלכם זקוק שבמזון שלו יהיו רמות חלבון גבוהות, באופן משמעותי יותר מאשר באוכל של כלב מבוגר. השרירים, העור והמוח זקוקים לכך באופן חיוני – רק לשם דוגמה, 90% ממסת המוח מגיעה לשלמותה עד שהגור בן 12 שבועות. אז כשאתם בוחרים מזון לגורי כלבים, תשימו לב שיש בו הרכב חלבון גבוה ואיכותי מן החי. ולא, לא חלבון מהצומח כמו גלוטן, תירס, חיטה, חלבון סויה וכו'. בנוסף, קחו בחשבון שהנעכלות של חלבון שהוא מן חי היא גבוהה יותר מאשר זו של חלבון צמחי ויש לו חשיבות עצומה בבניית הרקמות של הגוף.

מה עוד חשוב?

יש עוד כמה דברים ששונים בין גור כלבלב לבין כלב בוגר – הדרישה הבסיסית לוויטמינים ולמינרלים למשל. יש השפעה ישירה להרכב הוויטמינים והמינרלים על התפתחותו של השלד ולמעשה השלד הוא זה שמסיים את מרבית ההתפתחות של הגור בשנה הראשונה לחייו. חשוב שבמזון של הכלב יהיה סידן בכמות מוקפדת. ובאשר לשיפור היכולות השכליות של הכלב, מומלץ מאוד שהמזון יהיה מוכשר ב-DHA.

רק עוד משהו קטן לסיום

חשבו שתתחשבו במצבו הרגיש של הכלב – הקיבה שלו קטנה והשיניים גם כן פיציות ומתחלפות. סיבה נוספת למה חשוב להאכיל אותו במזון גורים ולא במזון של כלב בוגר היא גודל הכופתיות והחוזק שלהן. לכלבלבים יש כופתיות בגודל ובחוזק המתאימים לכך שהשיניים קטנות וכואבות.
באשר לקיבה הקטנה שלהם, חשוב לחלק את מנת המזון היומית לכמה ארוחות לאורך היום.

סגור לתגובות על איזה מזון לגורי כלבים הכי מתאים?

מאת:

אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים זה רק כיסוי. בחיים האמיתיים אני אוסף חתולים מהרחוב ומשקיע בהם את הנשמה למרות שאני יודע שאין להם טיפת הערכה כלפיי.

פרסם באתר כ - 29 מאמרים.

.

דילוג לתוכן