אבקת קולגן, בוסט של בריאות

1 באוגוסט 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה תוספי מזון

סביר מאוד להניח שזו לא הפעם הראשונה שאתם שומעים על קולגן. ייתכן ופגשתם את הקולגן כרכיב בקרם הגוף שלכם או כרכיב נוסף בתוספי ויטמינים שאתם נוטלים. אך אתם בטח שואלים את עצמכם מה הוא בעצם קולגן? וכיצד ניתן לשלב אותו בחיינו?

ובכן, קולגן הוא אחד החלבונים הכי רווחים בגוף האדם ויש ממנו בשפע. הוא נמצא בשרירים שלנו, בעצמות, בעור. הוא  גם מצוי בכלי הדם שלנו, במערכת העיכול וגם בגידים. הוא אחראי על האלסטיות ועל החוסן של העור שלנו בד בבד עם החלפת תאים מתים. וכאשר מדברים על גידים ופרקים במובן הכי פשוט, אז הקולגן הוא הדבק שמחזיק את כל הגוף שלנו מאוחד.

החדשות הטובות הן שהגוף שלנו מייצר קולגן בעצמו. החדשות הרעות הן שעם הגיל ייצורו מצטמצם. עקב מחסור בו אנחנו מגלים קמטים, כאבי פרקים ועור שקוע, למשל. גורמי סיכון אחרים כגון תזונה עשירה בסוכר, חשיפה תדירה לשמש ועישון – תורמים אף הם לירידת רמות הקולגן בגופנו.

נמצא כי מחלות הקשורות לקולגן הן שילוב של פגמים גנטיים, תזונה נטולת קולגן ובעיות עיכול המשפיעות על הסינתזה של קולגן. למרבה המזל, יש היום אבקות קולגן ותוספים שיכולים להשלים את החסר.

כיצד אבקת קולגן תשפר את בריאותכם וגם את המראה שלכם?

קולגן משפר את בריאות העור והשיער. ככל שהגיל שלנו מבוגר יותר, קצב ייצור הקולגן יורד, כאמור. זה קורה ממש עכשיו בעוד אתם קוראים שורות אלו. זה גורם לעור לשקוע, לקמטים להיווצר ולצמצום האלסטיות של העור. אם מוסיפים לחיינו קולגן ומעלים את הרמות שלו ניתן להילחם בתופעות אלו. אבקת קולגן מסייעת לעור שלנו להראות מוצק יותר, היא מחליקה את העור ומעודדת חידוש של תאים מתים.

יש עוד תופעה (ארורה) שנגרמת כתוצאה ממחסור בקולגן והיא היווצרות צלוליטיס. זה קורה כי העור שלנו הופך לדק יותר, הצלוליט בולט יותר ואי אפשר להסתיר את מה שקורה מתחת לפני השטח. העור מאבד מן האלסטיות שלו כתוצאה מהפחתת ייצור הקולגן. גם כאן אבקת קולגן יכולה לעזור. היא יכולה להפחית גם צלוליט וגם סימני מתיחה.

קולגן מפחית ניוון וכאבי פרקים. האם חשתם קשיות בפרקים? האם אתם סובלים מכאבים בפרקים? למשל כאשר אתם זזים או עושים תנועה מסוימת? ייתכן מאוד שהסיבה לכך היא חוסר בקולגן. כאשר אנחנו סובלים ממחסור בקולגן רצועות הגידים מתחילות לזוז בפחות קלות וזה מביא לנוקשות וכן להתנפחות המפרקים. לקולגן יש תכונה מיוחדת שהוא דמוי ג'ל, המסוגל לכסות את העצמות שלנו, וכך הוא למעשה מאפשר לנו לבצע תנועות חלקות ולנוע ללא כאב.

קולגן יעיל למעי דליף. אם אתם סובלים מתסמונת המעי הדליף, מצב שבו יש שינויים בחדירות של המעיים, אז תוספת קולגן לחייכם יכולה להועיל לכם עד מאוד. הוא מסייע להסדיר את פעולת המעיים, מרפא דפנות של תאים פגומים ומשתלב עם חומצות אמינו נחוצות.

לבסוף, קולגן הוא זריקת עידוד לחילוף החומרים, למסת השרירים ומעניק בוסט של אנרגיה. אבקת קולגן יכולה אף לשפר ולהגביר את המטבוליזם והיא עושה כן ב-2 דרכים עיקריות: ראשית, היא מעשירה את מסת השריר. שנית, היא מסייעת לנו לעכל חומרים מזינים חיוניים.

אחד התפקידים החשובים ביותר של גליצין הוא לסייע בבניית רקמת השריר והוא עושה זאת על ידי המרת גלוקוז לאנרגיה שמזינה את תאי השריר. כזכור, מאוד חשוב לשמור על מסת השריר ככל שאנחנו מתבגרים ומזדקנים מאחר וזה עוזר לשפר את היציבה שלנו, ואת בריאות העצמות. לכן מומלץ לשלב ויטמין C עם אבקת קולגן – כך למעשה אנחנו מוודאים שהגוף שלנו ימיר קולגן לחלבונים חיוניים.

סגור לתגובות על אבקת קולגן, בוסט של בריאות

מאת:

אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים זה רק כיסוי. בחיים האמיתיים אני אוסף חתולים מהרחוב ומשקיע בהם את הנשמה למרות שאני יודע שאין להם טיפת הערכה כלפיי.

פרסם באתר כ - 29 מאמרים.

.

דילוג לתוכן