נדל"ן – מבעל בית… לבעל בתים

10 ביולי 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

שוק הנדל"ן עבד עד לא מזמן בצורה הדי פשוטה הבאה: אם אתה רוצה לרכוש בית חדש, אתה מוכר את הבית הישן שלך ומשתמש בכסף הזה על מנת לרכוש את הבית החדש. פשוט וקל, לא ככה?

בשנים האחרונות אנחו עדים למגמה חדשה שהופכת את שוק הנדל"ן לטיפה יותר מורכב: יותר יותר אנשים שקונים בית חדש, שומרים על הבית הישן שלהם, ומשכירים אותו, וכך משלמים את המשכנתה.

כאשר ביקשנו מסוכני נדל"ן ומתווכים לבדוק מה קורה אצל הלקוחות שלהם גילינו את הנתון הבא: 61 אחוז מלקוחותיהם דיווחו שהם מוכרים את הבית הישן שלהם על מנת לרכוש חדש, בעוד 39% מהלקוחות דיווחו שהם שומרים על הבית הישן, משכירים אותו ובמקביל רוכשים בית חדש.

זו גם אחת הסיבות, אומרים לנו המומחים, לעלייה המטורפת במחירי הנדל"ן בישראל ובעולם בכלל. אם מגמה זו תמשיך לאורך זמן זה אומר שיהיו עוד פחות בתים ודירות למכירה בשוק שגם כך סובל מירידה בהתחלות בבנייה. אך מנקודת מבטם של בעלי הבתים מדובר בקפיצת מדרגה כלכלית משמעותית.

הבשורות הרעות הן, כאמור, בעיקר לשוכרי דירות ולמחפשים לרכוש בתים חדשים – המחירים של הבתים עולים וימשיכו לעלות וכך גם מחירי השכירות. העלייה הצפויה בשנה הבאה במחירי הנדל"ן מוערכת בכ-4%!!!

משקיעים וקוני דירות שקנו נכסים ב-2008 וב -2009 קצת אחריי שבועת הנדל"ן התפוצצה נהנו ממחירים זולים ואטרקטיביים במיוחד ועכשיו הם נהנים מההשקעה שלהם באמת מאחר וכעת מקבלים רווחים נאים מדי חודש.

"שוק הנדל"ן הוא שוק דינאמי" אומר לנו סוכן נדל"ן ותיק, "בעלי בתים יודעים שהם יכולים לקבל מחירי שכירות גבוהים עכשיו, ואם יש להם משכנתא ל-25 שנה והם יודעים שהמחירים יעלו בעוד כ-4% בשנה הבאה, הרי שלהשכיר את הבית הישן, זה רעיון לא רע בכלל".

כך בדיוק קרה ללבנת ומאיר. הם עברו לאחרונה לגדרה כדי להיות קרובים יותר להורים, אבל לא מכרו את ביתם הישן. הם השכירו אותו בתוך שבוע בלבד והשכירות שהם מקבלים מצליחה לכסות את המשכנתא ואפילו נשאר להם קצת לבזבוזים ולחסכונות.

רבים מבעלי הבתים החדשים הם בעלי אמצעים וידע בסיסי לפחות בנדל"ן וכלכלה. הם לא בהכרח נכנסים לעניין הזה כדי לרכוש עוד ועוד בתים או כדרך חיים, הם פשוט מזהים הזמדנות אמיתית לרווח מיידי. כאשר דיברנו עם סוכנת נדל"ן מתל אביב היא סיפרה לנו: "אכן יש יותר בעלי בית שהופכים לבעלי בתים ומחפשים ייעוץ מקצועי בנושא אבל חשוב להבין שלהפוך לבעל בתים אינו עניין של מה בכך, יש גם אתגרים וקשיים.

חייבים לקחת בחשבון חוקים וכללים שנועדו לשים את הרף לתנאי מחיה נאותים. יש חוקים להגנת הדייר ויש גם לא מעט תיקונים בבתים שחייבים לתקן. וזה בהחלט קשה יותר לאנשים שזו הפעם הראשונה שלהם ובוודאי לאנשים שעוזבים את העיר שבה ביתם הישן נמצא. כמו כן, בעלי בתים לא תמיד יודעים מה באמת קורה בדירה שלהם או מה עושים שם הדיירים".

זה מאוד קוסם להפוך מבעל דירה אחת לאחד שמחזיק ב-2 בתים או יותר ואכן, שוק הנדל"ן היום הוא כספת מלאה שרק מחכה שמישהו יבוא ויפתח אותה. אך כמו בכל דבר, צריך להבין ש… With great power comes great responsibility – כלומר, שעם הרבה כוח מגיעה גם הרבה אחריות. אז לפני שאתם עושים צעדים כל כך חשובים וגדולים, התייעצו עם מומחים וודאו שאתם יכולים לשאת באותה אחריות.

סגור לתגובות על נדל"ן – מבעל בית… לבעל בתים

מאת:

אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים זה רק כיסוי. בחיים האמיתיים אני אוסף חתולים מהרחוב ומשקיע בהם את הנשמה למרות שאני יודע שאין להם טיפת הערכה כלפיי.

פרסם באתר כ - 29 מאמרים.

.

דילוג לתוכן