סוככים, Keeping it cool

8 ביולי 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

הם שומרים עלינו מפני קרני השמש החודרות ודואגים שאנחנו נשאר צוננים (Cool) בזמן חמסין, אז הלכנו לבדוק כמה זמן סוככים נמצאים כאן אתנו ואיזו דרך הם עשו עד לפטיו המודרני שלנו.

אכן, ההיסטוריה של הסוככים היא מן המעניינות. היא מראה את כברת הדרך הארוכה שעשו סוככים ממצרים העתיקה עד לימינו אנו, הכול כדי לשמור עלינו בדיוק בטמפרטורה הנכונה.

מבחינה היסטורית סוככים לא השתנו הרבה במהלך השנים. עדויות שנמצאו מראות שכבר במצרים העתיקה ואפילו בסוריה עשו שימוש במעין סוככים, יריעות בד גדולות, שכל תכליתן לספק צל לבתים ולשווקים.

מאוחר יותר בהיסטוריה, בעת האימפריה הרומית, סוככי בד ספקו צל והגנה לאמפי, לאצטדיונים ואפילו לקולוסאום המפורסם. בשנת 50 לפני הספירה השתמש המשורר הרומי באלגוריה ספרותית שמשווה בין תיאטראות גדולים והומים שמעליהם גגות פשתן מתוחים לבין קולות הרעמים.

במהלך אלפיים שנים לאחר מכן סוככים החלו להופיע כמעט בכל מקום בעולם, אולם מאז הגיעה אלינו הטכנולוגיה והיא שיפרה את המבנה ומנגנונם של הסוככים.

אם תשאלו אנשים כמה זמן, לדעתם, נמצאים הסוככים בשימוש בידי האדם?!, רבים מהם יגידו שמדובר בהמצאה יחסית חדשנית. אולם עכשיו אתם כבר יודעים שקביעה זו יכולה להיות נכונה רק אם אנשים אלו מתכוונים לסוככים הממונעים. אלו לא נמצאים אתנו כל כך הרבה זמן. הם תוצר ישיר של הטכנולוגיות החדשות שפיתחנו רק בעשורים האחרונים.

והיום?

היום סוככים הם הרבה יותר מיריעת בד מתוחה, הם מביאים לידי ביטוי את חזית הטכנולוגיה ומציגים שיא בכל מה שנוגע לסגנון ועיצוב.

מבחינת אפשרויות, היום אנחנו יכולים להתלבט בין סוגים שונים של סוככים. לדוגמה: למשל אנחנו יכולים לבחור או סוכך זרועות או סוכך קסטה, סוכך מלא או סוכך כפול זרועות.

מבחינת בדים ויריעות, גם כאן יש לנו שלל אפשרויות, ביניהן: PVC, בד רשת או בדים אקריליים ועוד. את הבדים שבוחרים אפשר לעצב במגוון צבעים, גוונים וסגנונות.

גם רמות הטכנולוגיה תלויות אך ורק בהעדפת הלקוח. על אף שיש לנו היום טכנולוגיה מטורפת יש בנמצא גם סוככים ממונעים וגם סוככים שמופעלים ידנית. ובנוסף, יש סוככים שניתן לתפעל אותם הן ידנית והן חשמלית. כך שכל אחד יכול לבחור לפי העדפותיו וצרכיו הייחודיים והאישיים.

ואם חשבתם שזה שיא הטכנולוגיה אז יש לנו חדשות עבורכם. כי הסוככים של היום יכולים להגיע עם מערכת תאורת לד מתקדמת משולבת שתעניק יופי של אווירה כאשר יושבים בחוץ. בסוככים מסוימים ניתן אף לשלוט בזווית השיפוע של הסוכך, כך שבחורף הזווית תהיה חדה יותר שתאפשר לגשם לרדת בקלות ובקיץ אפשר לשחק עם הזווית בהתאם לזווית קרני השמש.

והדובדבן של הקצפת הוא השלט הרחוק שמגיע עם סוככים חשמליים. תוכלו להתלבט בין שלט רב ערוצי או חד ערוצי כמו גם שתוכלו להחליט אם לחבר את הסוכך החשמלי לטכנולוגיית בית חכם או לאו.

סוככי העתיד

יהיה זה מעניין לעקוב אחר התפתחותם של הסוככים גם בעתיד. מבדיקה קצרה שעשינו עולה כי סוככי העתיד עשויים לשאת לוחות סולריים ובכך להפוך את הסוככים לעוד יותר אקולוגיים וידידותיים לסביבה.

כבר היום סוככים מסייעים לאלפי אנשים ועסקים בכל רחבי העולם לחסוך בהוצאות חשמל והאנרגיה, אז זה אך טבעי שבעתיד הם יעזרו לנו עוד יותר.

סגור לתגובות על סוככים, Keeping it cool

מאת:

אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים זה רק כיסוי. בחיים האמיתיים אני אוסף חתולים מהרחוב ומשקיע בהם את הנשמה למרות שאני יודע שאין להם טיפת הערכה כלפיי.

פרסם באתר כ - 29 מאמרים.

.

דילוג לתוכן