עדכוני אלגוריתם חשובים בשנים האחרונות

8 ביולי 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה קידום אתרים

עולם האינטרנט עובר תהפוכות וענף קידום האתרים לא יוצא מן הכלל. מדי תקופה חברת גוגל מעדכנת את האלגוריתם שלה ואנחנו צריכים להיות מוכנים לשינויים. אחד השינויים שאי אפשר להיות אדיש אליהם זה שינוי הביטויים שאנחנו מקדמים. אפשר לראות שהשינויים שגוגל עושה אינם שרירותיים, הם מביאים לידי ביטוי את התנהגות הגולשים ונובעים ממנה. יש לא מעט היגיון מאחורי מנוע החיפוש הגדול, אז בואו נראה איך לדוגמה עסק קטן יכול להתאים את עצמו לשינויים.

עדכון "הפנדה"

ב-2010 יצא עדכון "פנדה". עדכון זה זעזע מאוד את הזירה האינטרנטית. הוא התרכז בתוכן של אתרים. כבר לא היה מספיק לשלב את מילות המפתח הרצויות לנו, במקרה שלנו, גם לא היה די ביצירת קישורים עם עוגנים מדויקיים לביטוי. עדכון ה"פנדה" גרם לבעלי אתרים לבחון את איכות התוכן באתר, תדירות עדכון התוכן, איכות האתר, זמן השהייה בו, אמינות, תקינות קוד או במילה אחרת – עלינו לשאול את עצמנו – האם האתר שלנו איכותי, עדכני, אמין ומעניין?!

עדכון "הפינגווין"

ב-2012 הגיע עדכון חדש של גוגל, הידוע בשם "פינגווין". עדכון זה לא מאוד שונה מעדכון ה"פנדה", גם הוא חותר להציג לגולשים אתרים יותר איכותיים ויותר רלוונטיים. הדגש בעדכון הזה היה על קישורים יוצאים שאינם רלוונטיים ועל דחיסות של מילות וביטויי מפתח. בעדכון זה נפגעו לא מעט אתרי אינטרנט מסחריים בתחומים מאוד פופולאריים. גוגל החלה "להעניש", קרי: לא להציג בתוצאות החיפוש אתרי אינטרנט שהוציאו קישורים בלתי קשורים לאתר – לאתרים אחרים, והוקיעה אתרים ש"דחסו" מילות מפתח – כפי שכולם היו עושים עד לעדכון הזה.

זו הייתה נקודת מפנה גדולה שטלטלה ועדיין מטלטלת את עולם הקידום – ההבנה שאין די בביצוע פעולות טכניות (עדכון המטות, אלטים, קישורים, כותרות וכו'). עכשיו צריך לעניין את הגולשים, לגרום להם להישאר באתר שלנו זמן רב ולא פחות חשוב מכך, לגרום להם לחזור אלינו שוב ושוב.

עדכון "יונק הדבש"

ב-2013 יצא עדכון המכונה "יונק הדבש". אנחנו לא ניכנס לפרטים הקטנים או המקצועיים רק נבהיר בצורה פשוטה ואופרטיבית מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות. עדכון "יונק הדבש" מבשר מהפכת חיפושים חדשה. גוגל כבר לא שמה דגש על ביטויים רגילים כמו "ציוד משרדי" או אפילו על ביטויים ארוכי זנב כמו "ציוד משרדי בפתח תקווה", האלגוריתם שלה מתוכנן עכשיו למצוא תשובות לשאלות מורכבות הרבה יותר, סמנטיות יותר, המזכירות שיחה בין בני אדם. כלומר: "איפה החנות הכי טובה וזולה לציוד משרדי בתל אביב?". והרי כך אנחנו מדברים ביומיום, אז מה הפלא שלשם גוגל חותרת.

העדכון האחרון של גוגל "יונק הדבש" הגיע מכמה סיבות, ביניהן: שינויים באופן שגולשים מחפשים בטלפונים החכמים, המעבר לחיפושים קוליים בסמארטפונים שלנו והשאיפה שנוכל למצוא את מבוקשינו במנוע החיפוש באופן כמה שיותר טבעי.

בין אם אתם אוהבים חיות (פנדות, פינגווינים ויונקי דבש) ובין אם לאו – אם יש לכם עסק מסחרי מקוון, אתם חייבים להיות מעודכנים בכל השינויים שגוגל עושה ולהיערך אליהם בהתאם.

סגור לתגובות על עדכוני אלגוריתם חשובים בשנים האחרונות

מאת:

אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים זה רק כיסוי. בחיים האמיתיים אני אוסף חתולים מהרחוב ומשקיע בהם את הנשמה למרות שאני יודע שאין להם טיפת הערכה כלפיי.

פרסם באתר כ - 29 מאמרים.

.

דילוג לתוכן