תמיכה ושיקום לאחר ניתוח בגיל השלישי

11 ביוני 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה גיל הזהב

חזרה לשגרה לאחר ניתוח כרוכה בקשיים משמעותיים בעבור בני הגיל השלישי. פעמים רבות הניתוח מביא עמו תופעות לוואי, החמרה במחלות קיימות, כאבים חזקים, פגיעה בניידות ומצבי רוח קשים של דיכאון וחרדה. תמיכה ושיקום נדרשים לאחר כל ניתוח. יהיו מקרים בהם התמיכה תינתן במתכונת של טיפול שיקומי ויהיו מקרים בהם נדרשת תמיכה קלה בלבד. חברת כל הנוחות שבעולם היא המקום בו תוכלו למצוא את כל הציוד הנדרש לתמיכה בתהליך השיקום ומתן טיפול.

הקשיים עמם אתם צפויים להתמודד יבואו לידי ביטוי בניידות, קימה עצמאית מהמיטה או פינת הישיבה, התלבשות והתפשטות, הכנת ארוחות ואכילה, הגעה לשירותים, הליכה, מעבר מישיבה לשכיבה, רחצה. את העזרה הסיעודית הנדרשת יוכלו לספק בני המשפחה בעצמם או בעזרת מטפלים מקצועיים המגיעים לבית הקשיש. במקרים בהם נדרש סיוע סיעודי מלא יחד עם השגחה רציפה יומלץ על שהייה במוסד שיקומי.

המלצה על תמיכת כסאות גלגלים

נפילות במהלך תקופת ההחלמה עלולות לגרום לפציעות קשות והחמרה במצב. על כן, עליכם לעשות כל מאמץ לצמצם את הסיכון. שימוש בכסאות גלגלים במהלך תקופת ההחלמה יאפשר ניידות נוחה ללא סכנת נפילות. כסאות גלגלים יוכלו לשמש אתכם בבית, בחוץ, בבתי דיור מוגן ובמחלקה השיקומית.

השימוש בכיסא הגלגלים יוכל להיות זמני בלבד או קבוע. בהתאם לכך תקבלו את ההחלטה האם לבצע רכישה או השכרה של כיסא גלגלים. קיימים היום כמה דגמים של כסאות גלגלים בהפעלה חשמלית או ידנית. במקרים בהם מתוכנן שימוש קבוע ללא יכולת לתפעול עצמאי של כדאי גלגלים ידני, הבחירה בכיסא גלגלים ממונע היא הנכונה.

שיקום וטיפול לאחר ניתוח בחיק המשפחה

ישנן משפחות שבוחרות לטפל במנותח בעצמן. הן דואגות לבן משפחה מטפל מסביב לשעון מתוך מטרה לתת מענה לכל צורך. אך רגע לפני שאתם ממהרים לבחור בטיפול משפחתי ביתי חשוב לזכור כי חלק מהפעולות בהן זקוק המנותח לעזרה אינן נעימות. בן משפחה והמטופל לא ירגישו בנוח לבצע החלפת חיתולים או רחצה. על כן, ההמלצה היא על עזרה סיעודית מקצועית כאשר בני המשפחה דואגים לאביזרי טיפול, כסאות גלגלים, מוצרי ספיגה, כיסא רחצה ומיטה מתאימה. התמיכה של המשפחה תוכל לבוא לידי ביטוי בצורה מנטלית יותר מאשר בצורה פיזית.

לפרטים הכנסו:

http://www.sfiga10.com/

סגור לתגובות על תמיכה ושיקום לאחר ניתוח בגיל השלישי

מאת:

פרסם באתר כ - 48 מאמרים.

.

דילוג לתוכן